Brak obowiązku podatkowego z tytułu udostępniania Współpracownikom sprzętu i powierzchni biurowej.
Wydatki na benefity dla współpracowników B2B w kosztach uzyskania przychodów.
Dotyczy ustalenia, czy opisane w stanie faktycznym wydatki ponoszone przez spółkę tytułem realizacji zleceń na rzecz kontrahentów przez Współpracowników B2B zatrudnionych przez Wnioskodawcę stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodu, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Usługi dietetyczne on-line a zwolnienie z art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zapewnienie wyżywienia w formie cateringu dla wszystkich Pracowników i Współpracowników, nabycie usług gastronomicznych, w trakcie prowadzonych spotkań biznesowych, zakup produktów i półproduktów spożywczych na potrzeby realizacji zdjęć niezbędnych do stworzenia Produktu audiowizualnego, dla Pracowników na nabycie gotowych posiłków (w
Skutki podatkowe Programu Motywacyjnego, w którym Uczestnicy otrzymali Udziały Fantomowe nieodpłatnie.
Kalendarium wydarzeń wrzesień 2024 r.
Rozliczenie kosztów usług świadczonych przez Współpracowników i Outsourcerów.
Środki pieniężne ze wspólnego przedsięwzięcia otrzymane w celu przekazania współtwórcy kanału nie stanowią przychodu do opodatkowania.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą nagród w ramach programu poleceń pracowniczych.
Ustalenie, czy Spółka może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wydatki ponoszone na spotkania integracyjne w zakresie dotyczącym pracowników i w części dotyczącej współpracowników.
1. Czy Wnioskodawca będzie miał prawo zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wszystkich wydatków związanych ze szkoleniami miejscowymi i zamiejscowymi Współpracowników, zarówno w przypadku poniesienia ich bezpośrednio na postawie faktur otrzymanych przez Wnioskodawcę od podmiotów świadczących te usługi, jak i w przypadku gdy Współpracownik przenosi na Wnioskodawcę ich ekonomiczny ciężar (są one
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą nagród w ramach programu poleceń
Podstawa wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne jest ustalana w zależności od tego, z jakiej formy opodatkowania korzysta przedsiębiorca. Zależy także od wysokości uzyskiwanych przychodów lub dochodów. W 2024 r. składka zdrowotna jest znacznie wyższa niż w roku ubiegłym, co wynika ze wzrostu kwoty przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia oraz kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę.
Państwa stanowisko jest prawidłowe w części dotyczącej prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących poniesione przez Państwa wydatki na zakup Szkoleń dla Współpracowników oraz nieprawidłowe w części dotyczącej prawa do odliczenia podatku naliczonego w przypadku gdy w związku z nabyciem Szkoleń dla Współpracowników nie otrzymali/nie otrzymają Państwo faktury wystawionej na Państwa
Przysługuje Państwu prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących poniesione przez Państwa wydatki na zakup Szkoleń dla Współpracowników.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na szkolenia współpracowników.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na szkolenia współpracowników.
Ponoszenie wydatków na Szkolenia Współpracowników, które to koszty będą stanowić dla Spółki koszty uzyskania przychodów.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na noclegi, wyżywienie i transport pracowników i współpracowników.
Możliwość zaliczenia szkoleń pracowników i współpracowników b2b do kosztów uzyskania przychodów.
W 2024 r. przedsiębiorcy zapłacą wyższe składki na ubezpieczenia społeczne. Wzrosło bowiem prognozowane przeciętne miesięczne wynagrodzenie, od którego uzależniona jest podstawa wymiaru składek dla większości przedsiębiorców. W 2024 r. wynosi ono 7824 zł (wzrost o 889 zł). Podwyższeniu uległa również kwota minimalnego wynagrodzenia, od którego zależą podstawa składek ZUS dla osób opłacających składki
Skutki podatkowe wydawania przez Spółkę gadżetów reklamowych z logo Spółki lub logo produktu Spółki.