Czy w związku z wynajmem jako stowarzyszenie będące jednocześnie organizacją pożytku publicznego jesteśmy zobowiązani do płacenia podatku od najmu i w jakiej wysokości? Czyj jako stowarzyszenie jesteśmy zwolnieni z tego obowiązku?
Opodatkowanie wypłaty darowizny na rzecz organizacji pożytku publicznego przez fundację rodzinną.
Opodatkowanie otrzymanego wynagrodzenia i rozliczenie wspólne małżonków.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania organizacji OPP w sytuacji różnych form lokowania środków pieniężnych.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 82 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe otrzymywania środków pieniężnych od organizacji pozarządowej z USA
W zakresie zwolnienia od podatku od czynności cywilnoprawnych organizacji pożytku publicznego z tytułu umowy sprzedaży nieruchomości.
Prawo do zastosowania stawki VAT w wysokości 0% w odniesieniu do usług świadczonych na rzecz organizacji międzynarodowej.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46.
Do otrzymanej przez Panią dotacji ma zastosowanie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o PIT. Dochód otrzymany z tego tytułu podlega zwolnieniu z podatku dochodowego.
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego z art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy - brak spełnienia przesłanek wynikających z li. a) i b).
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych zgromadzonych na subkoncie od Fundacji mającej status Organizacji Pożytku Publicznego.
Otrzymywane przez Pana dochody (dodatek merytoryczny, dodatkowy ryczał na pokrycie wyżywienia, zakwaterowania i drobnych wydatków związanych z pracą w (…) OECD, wypłacane bezpośrednio przez OECD w związku z realizacją projektu na rzecz Ukrainy, nie podlegają zwolnieniu od podatku dochodowego, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o PIT.
Prawo do odliczenia VAT naliczonego w związku z realizowanym projektem.
Z uwagi na specyfikę Państwa działalności będą Państwo mogli zastosować proponowany przez Państwa sposób wyliczenia prewspółczynnika przy wykorzystaniu dwóch metod wskazanych w art. 86 ust. 2c pkt 1 i pkt 3 ustawy.
Czy opisane wydatki poniesione przez Wnioskodawcę w związku zawarciem umowy współpracy z Fundacją, stanowić będą koszty uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Dochód otrzymany przez Panią jest wolny od podatku dochodowego z racji spełnienia przesłanek uprawniających do skorzystania ze zwolnienia od podatku ukonstytuowanego w art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Dotyczy ustalenia: - czy od należności, które Wnioskodawca ma zamiar wypłacać na rzecz B na podstawie zawartej w przyszłości umowy pomiędzy organizacjami, powinien pobrać zryczałtowany podatek dochodowy od osób prawnych zgodnie z art. 26 ust. 1 w powiązaniu z art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, - czy od wypłacanych należności Wnioskodawca może zastosować postanowienia
Czy Stowarzyszenie jest zobligowane do odprowadzania podatków z tytułu opłat lokatorów?