Spełnienie warunków objęcia procedurą zawieszenia poboru akcyzy Produktów znajdujących się w przesyłce, dla której sporządzony został dokument e-AD z błędnymi informacjami.
Błędne przeniesienie wartości z deklaracji VAT-7 za miesiąc poprzedni do deklaracji VAT-7 za miesiąc bieżący może być kwalifikowane jako oczywista omyłka, co wyłącza dodatkowe zobowiązanie podatkowe w VAT. Sankcja ta nie powinna być zresztą stosowana w przypadku nieprawidłowości spowodowanych okolicznościami, które nie noszą znamion oszustwa czy nadużycia – wyrok NSA z 6 grudnia 2023 r., sygn. akt
Możliwość skorygowania stawki i kwoty podatku należnego poprzez zapisy dotyczące paragonów fiskalnych z błędną stawką podatku VAT w ewidencji korekt.
Prawo Wnioskodawcy do obniżenia podstawy opodatkowania podatkiem VAT o: kwotę błędnie zaewidencjonowanej transakcji wynikającą z anulowanego paragonu w przypadku oczywistej pomyłki oraz w przypadku przyjęcia reklamacji lub zwrotu towaru o kwotę zwracanej płatności, w sytuacji gromadzenia oraz przechowywania protokołów/ewidencji wyłącznie w wersji elektronicznej.
Ustalenie, czy na Wnioskodawcy, w przypadku dokonania omyłkowej płatności przez inny podmiot z Grupy lub w przypadku dokonania płatności w imieniu i zamiast Wnioskodawcy przez inny podmiot z Grupy, będzie ciążył obowiązek działania w charakterze płatnika w rozumieniu art. 26 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym odo osób prawnych, w odniesieniu do regulowanych należności
Czy w przypadku dokonania omyłkowej płatności przez inny podmiot z Grupy lub w przypadku dokonania płatności w imieniu i zamiast Wnioskodawcy przez inny podmiot z Grupy, będzie ciążył obowiązek działania w charakterze płatnika w rozumieniu art. 26 ust. 1 updop?
Ustalenie, czy na Wnioskodawcy, w przypadku dokonania omyłkowej płatności przez inny podmiot z Grupy lub w przypadku dokonania płatności w imieniu i zamiast Wnioskodawcy przez inny podmiot z Grupy, będzie ciążył obowiązek działania w charakterze płatnika w rozumieniu art. 26 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym odo osób prawnych, w odniesieniu do regulowanych należności.
Ustalenie, czy na Wnioskodawcy, w przypadku dokonania omyłkowej płatności przez inny podmiot z Grupy lub w przypadku dokonania płatności w imieniu i zamiast Wnioskodawcy przez inny podmiot z Grupy, będzie ciążył obowiązek działania w charakterze płatnika w rozumieniu art. 26 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym odo osób prawnych, w odniesieniu do regulowanych należności.
1. Czy na Wnioskodawcy, w przypadku dokonania omyłkowej płatności przez inny podmiot z Grupy, będzie ciążył obowiązek działania w charakterze płatnika w rozumieniu art. 26 ust. 1 ustawy o CIT, w odniesieniu do regulowanych należności? 2. Czy na Wnioskodawcy, w przypadku dokonania płatności w imieniu i zamiast Wnioskodawcy przez inny podmiot z Grupy (w ramach systemu in-house banking lub poza nim),
w zakresie obowiązku sporządzenia korekty zeznania podatkowego za rok 2014
Czy należna Spółce dopłata rekompensaty (ewentualnie zwrot rekompensaty), za świadczenie usług komunikacji miejskiej wykonanych przez Spółkę w poprzednim roku, ustalona i zaakceptowana przez strony umowy w następnym roku, w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, stanowi przychód podatkowy (ewentualnie korektę tego przychodu), tego miesiąca, w którym wielkość dopłaty ustalono i zaakceptowano
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
prawo do dokonania korekty obrotu błędnie zaewidencjonowanego na kasie rejestrującej
Czy prawidłowe jest poprawianie błędów na fakturze związanych z określeniem nazwy podatnika bądź podaniem błędnego numeru identyfikacji podatkowej poprzez wystawienie noty korygującej oraz przekazanie jej kontrahentowi w celu zaakceptowania?
Czy w przypadku gdy nabywca stwierdzi pomyłkę w sposobie określenia nabywcy, adresu, nip-u należy wystawić notę korygującą?
Czy omyłkowe wystawienie faktury VAT przez bank zwolniony przedmiotowo od podatku - świadczenie usług finansowych i podmiotowo w stosunku do działalności ubocznej - na podstawie art. 113 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, powoduje utratę zwolnienia podmiotowego?