Brak obowiązku produkcji kannabidiolu (CBD) w składzie podatkowym oraz zwolnienie od akcyzy alkoholu etylowego wykorzystywanego w procesach produkcyjnych, używanego do procesów produkcyjnych, w których produkt końcowy nie zawiera alkoholu
Stawki podatku dla dostawy surowego oleju sojowego, który może być przeznaczony do spożycia przez ludzi i jego dostawy na rzecz rolników ryczałtowych.
Nabycie wewnątrzwspólnotowe wyrobów akcyzowych klasyfikowanych do kodu CN 2710 12 25 i obowiązki z tym związane
Stawka podatku dla dostawy oleju sojowego surowego jadalnego dla celów paszowych .
Stawki podatku VAT dla dostawy makucha sojowego do celów paszowych jeżeli ich nabywcą jest między innymi podatnik podatku rolnego i podatku dochodowego od dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej.
Stawka podatku VAT dla transakcji sprzedaży olejów konopnych z dodatkiem ekstraktu roślinnego.
Sprzedaż przez Spółkę do M. ww. oleju jadalnego nadającego się do spożycia przez ludzi, sklasyfikowanego przez Spółkę w grupowaniu PKWiU 10.41.26.0, niezależne od przeznaczenia tego oleju, podlega opodatkowaniu stawką podatku w wysokości 5% zgodnie z art. 41 ust. 2a ustawy w związku z poz. 20 załącznika nr 10 do ww. ustawy - PKWiU ex 10.4 Oleje i tłuszcze zwierzęce i roślinne wyłącznie jadalne.
Od 22 września 2017 r. przewóz olejów roślinnych jest objęty systemem monitorowania drogowego przewozu towarów. Obowiązek ten dotyczy przesyłek, których masa brutto przekracza 500 kg lub objętość przekracza 500 litrów. Z obowiązku monitorowania zostały wyłączone niektóre rodzaje przewozów (np. przesyłki pocztowe). Przedsiębiorcy zajmujący się przewozem tych towarów powinni wypełniać obowiązki nałożone
W zakresie stawki podatku dla dostawy oleju jadalnego dla celów paszowych.
VAT - w zakresie uregulowań związanych z nabyciem i sprzedażą oleju rzepakowego.
w zakresie stawki podatku dla importowanego surowego oleju sojowego
Jaką stawką podatku od towarów i usług opodatkowane będą importy surowego oleju sojowego na terytorium kraju, których Spółka dokona w okolicznościach zdarzenia przyszłego?
1. Czy postępowanie firmy odnośnie zastosowania 5% stawki podatku VAT dla oleju lnianego jadalnego, który będzie sprzedawany firmom produkującym farmaceutyki bez względu na przeznaczenie czy też wykorzystanie przez dane firmy oleju będzie prawidłowe?2. Czy do sprzedaży pozostałych olejów jadalnych np. z ogórecznika, wiesiołka, ostropestu czy też czarnuszki, które również należą do grupowania 10.41.
Stawka podatku dla importu i wewnątrzwspólnotowego nabycia oleju sojowego surowego jadalnego.
Czy sprzedaż przedmiotowego oleju podlega na terenie kraju opodatkowaniu stawką podatku od towarów i usług w wysokości 5% na podstawie załącznika nr 10 do ustawy o podatku od towarów i usług - pozycja nr 20?
Obniżona do 5% stawka podatku Olej lniany, jadalny, PKWiU 10.41.29.0
Spółka, importując przedmiotowy olej i dostarczając go w tej postaci producentowi biopaliw, nie jest zobowiązana do zapłaty podatku akcyzowego.
Dostawa przez Spółkę jadalnej Rafinowanej Oleiny Palmowej mieszczącej się w PKWiU 10.4, podlega opodatkowaniu 5% stawką podatku VAT, bez względu na jej przeznaczenie przez nabywców.