Brak prawa do zwrotu podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT w całości lub w części w związku z realizacją projektu.
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT w związku z zakupem samochodu.
Uznanie, że planowana transakcja sprzedaży Nieruchomości będzie podlegać opodatkowaniu VAT i nie będzie wyłączona z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT oraz Nabywca będzie miał prawo do odliczenia i zwrotu podatku VAT
W zakresie prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług dokonanych na potrzeby realizacji projektu.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przez Spółkę od importowanych towarów.
Uznanie Sprzedawców za podatników podatku VAT z tytułu sprzedaży Nieruchomości, opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży Nieruchomości oraz prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia Nieruchomości.
Dotyczy określenia okresu w którym można odliczyć naliczony podatek VAT.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od kosztów poniesionych na realizację Inwestycji w części, w odniesieniu do kosztów przypadających proporcjonalnie na budowę lokali wynajętych.
Prawo do odliczenia podatku VAT przy zastosowaniu prewspółczynnika metrażowego.
Brak możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków dokumentujących zakupy towarów i usług w związku ze świadczeniem usług szkoleniowych.
Uznanie że aport będzie stanowić czynność podlegającą opodatkowaniu VAT na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT i nie będzie wyłączony z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, wniesienie Nieruchomości do Spółki w ramach Aportu, będzie opodatkowane VAT, zgodnie z art. 29a ust. 1 w zw. z art. 29a ust. 6 pkt 1 ustawy VAT, podstawę opodatkowania VAT czynności wniesienia Aportu
Opodatkowanie odpłatnych usług w zakresie odprowadzania ścieków na rzecz odbiorców zewnętrznych oraz prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych w związku z realizacją inwestycji dotyczącej infrastruktury kanalizacyjnej.
Państwa działania w zakresie udostępniania miejsc parkingowych zlokalizowanych w pasie drogi publicznej oraz udostępniania pasa drogowego i pobieranie z tego tytułu opłat wynikających z przepisów prawa mieszczą się w zakresie wykonywania zadań własnych. Stanowią zadania nałożone odrębnymi przepisami prawa i wynikają z wykonywania władztwa publicznoprawnego. Zatem, stosownie do art. 15 ust. 6 ustawy
Konsekwencje podatkowe wniesienia w drodze aportu Infrastruktury do Spółki.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wykonanie Usług Transakcyjnych przez Pośrednika.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, w związku z realizacją projektu.
Opodatkowanie sprzedaży Nieruchomości oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego przy realizacji tej transakcji.
Czy Spółka może odliczyć od podatku polskiego CIT, podatek „u źródła“ zapłacony (pobrany) przy wypłacie/otrzymaniu przychodów z zagranicznych należności licencyjnych do limitu obliczonego przy zastosowaniu polskiej stawki podatku dochodowego (CIT) w stosunku do tych przychodów, bez ich pomniejszania o koszty uzyskania przychodów?
Uznanie sprzedawcy za podatnika; sprzedaż udziału w nieruchomości będzie opodatkowana VAT; nabywcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia VAT od wydatków na nabycie udziału w nieruchomości.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nakładów poniesionych na realizację Inwestycji.
Prawo do częściowego odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków na realizację Inwestycji przy zastosowaniu proporcji sprzedaży (współczynnika VAT), o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT. Sposób w jaki Gmina powinna dokonać odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków na Inwestycję.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawianych przez Doradcę.