Uznanie planowanej Transakcji za pozostającą poza zakresem ustawy o VAT, uznanie planowanej Transakcji za podlegającą w całości opodatkowaniu VAT, nie korzystającą ze zwolnienia od tego podatku oraz obowiązku wystawienia faktury VAT z tego tytułu przez Sprzedających, w przypadku uznania, że Sprzedający powinni zostać uznani za występujących w Transakcji w charakterze podatników VAT i w efekcie Transakcja
Opodatkowanie sprzedaży działek; brak obowiązku podatkowego w momencie otrzymania kaucji przez sprzedających; prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z zakupem działek
Uznanie obojga sprzedających nieruchomość za podatników; prawo do odliczenia podatku przez nabywcę
Zakres opodatkowania sprzedaży udziału we współwłasności nieruchomości oraz udokumentowania faktura tej czynności.
W analizowanej sprawie nie można zgodzić się z Wnioskodawcą, że zasądzone na rzecz Gminy kwoty przybierają formę odszkodowania/rekompensaty i nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, jak wynika bowiem z powyższej analizy przedstawionego stanu faktycznego w kontekście powołanych przepisów mających zastosowanie w sprawie, stanowią one wynagrodzenie za dostawy towarów i świadczenia usług
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia podatnika podatku VAT w związku z dostawą nieruchomości oraz opodatkowania transakcji sprzedaży nieruchomości lokalowej i praw powiązanych.
W zakresie opodatkowania zwrotu nakładów poniesionych na nieruchomość wspólną.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego, rozstrzygnięcia, czy właściciele lokali mieszkalnych mogą podjąć decyzję, aby podatek dochodowy wynikający z braku zwolnienia dochodu lokali użytkowych obciążał w całości tych właścicieli a nie całą Wspólnotę.
1. Czy Wspólnota Mieszkaniowa powinna odprowadzić podatek dochodowy z tytułu uzyskanego jednorazowego odszkodowania?2. Czy do kosztów uzyskania przychodów opodatkowanych Wspólnota może zaliczyć w proporcji zgodnie z art. 15 ust. 2 i ust. 2a, wszystkie koszty utrzymania nieruchomości wspólnej tj.: prace remontowo-konserwacyjne, przeglądy techniczne budynku, utrzymanie porządku i czystości, utrzymanie
Czy wspólnota mieszkaniowa jako podmiot zarządzający budynkiem, w którym znajdują się mieszkalne i lokale użytkowe sklepy, biura, restauracje i bary zobowiązana jest do opłacenia podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie dochodów pochodzących z opłat wnoszonych przez właścicieli lokali użytkowych na koszty utrzymania nieruchomości wspólnej?
Możliwości odliczenia podatku naliczonego w związku z rozbudową budynku, wchodzącego w skład nieruchomości wspólnej.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wspólnoty w sprawie zaliczenia zakupionej windy do środków trwałych Wspólnoty i amortyzowania?
Lokale użytkowe nie należą do zasobów mieszkaniowych. Zatem przychody z tytułu wszystkich zaliczek płaconych przez właścicieli lokali użytkowych (niezależnie od tego czy są oni właścicielami czy tylko użytkownikami), nie będą korzystały ze zwolnienia określonego art. 17 ust. 1 pkt 44 powołanej ustawy i stosownie do treści art. 7 będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych. W
Czy przychód z wynajmu dodatkowych pomieszczeń dla użytkowników mieszkań i odsetki zgromadzone na bieżącym rachunku bankowym oraz od mieszkańców są objęte podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Od jakiej kwoty należy zapłacić 10% podatek dochodowy od osób fizycznych, w sytuacji, gdy kwota uzyskana ze sprzedaży nieruchomości nie zostanie wydatkowana na własne cele mieszkaniowe?
Odliczenie podatku naliczonego, wynikającego z faktur na zakup mieszkania przeznaczonego na prowadzenie działalności gospodarczej, wystawionych na Wnioskodawcę prowadzącego działalność gospodarczą i jego małżonkę.
Czy zapłata kwot wskazanych w porozumieniu, za korzystanie przez Wspólnotę z lokali Firmy budowlanej będzie stanowiła koszt podatkowy Wspólnoty (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)?Czy zakup lokali będzie stanowił koszt podatkowy Wspólnoty (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3)?
Czy wymienione powyżej przychody będą stanowiły dla Wspólnoty przychód do opodatkowania (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)?Czy w związku z uzyskanymi na mocy porozumienia z Firmą budowlaną przychodami Wspólnota zobligowana będzie do odprowadzenia od tychże jakichkolwiek podatków (pytanie oznaczone we wniosku Nr 4)?
Czy odszkodowanie od firmy deweloperskiej może korzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 updop w części przeznaczonej na cele nieruchomości wspólnej (tzn. usunięcie jej wad budowlanych), ale jeszcze nie wydatkowane na te cele w roku 2008?
Wnioskodawca powołuje się we wniosku na art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, należy rozumieć, że wnoszone opłaty dokonywane są przez właścicieli lokali mieszkalnych a nie użytkowych więc odsetki naliczane za nieterminowe wpłaty powyższych opłat uznać należy za pochodzące z gospodarki zasobami mieszkaniowymi. Dochód uzyskany z tego źródła podlega zwolnieniu z opodatkowania