Brak obowiązku płatnika z tytułu otrzymywania napiwków przez pracowników od klientów.
Obowiązki płatnika związane z otrzymaniem napiwków przez członków Personelu.
Spółka, jako płatnik nie będzie zobowiązana do potrącania zaliczek na podatek PIT z tytułu wypłaty dobrowolnych napiwków dla trenerów współpracujących ze Spółką na umowę B2B i w konsekwencji nie będzie zobowiązana do przygotowania i wysłania jakichkolwiek deklaracji, formularzy lub innych informacji dotyczących podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu ww. wypłaty.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia czy Napiwki dobrowolne przekazywane Pracownikom przez Klienta powinny być wyłączone z podstawy opodatkowania VAT, o której mowa w art. 29a ust. 1 ustawy; czy Napiwki obowiązkowe, doliczane do ceny za usługę, będą podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT, zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy oraz czy Napiwki obowiązkowe stanowią podstawę opodatkowania VAT
Brak opodatkowania podatkiem VAT dobrowolnie i uznaniowo przydzielanych pracownikom napiwków oraz sposobu dokumentowania napiwków na kasie rejestrującej.
Podatek od towarów i usług w zakresie: - braku opodatkowania podatkiem VAT dobrowolnie i uznaniowo przydzielanych pracownikom napiwków, - uznania za dopuszczalne wykazywanie na paragonach napiwki ze stawką 0% (zero techniczne) - możliwości wykazywania napiwków na fakturach ze stawką n/p.
Brak opodatkowania podatkiem VAT dobrowolnie i uznaniowo przydzielanych pracownikom Napiwków oraz opodatkowanie Opłat Serwisowych.
Czy kwoty dobrowolnych napiwków, uiszczanych przez Klientów na rzecz konkretnych Pracowników w sposób bezgotówkowy, które trafiają na rachunek bankowy Spółki, a następnie pod koniec danego miesiąca są wypłacane na rachunki bankowe Pracowników w takiej samej kwocie, jak wpłacone przez Klientów, powinny być wyłączone z podstawy opodatkowania, o której mowa w art. 29a ust. 1 ustawy z dnia 11.03.2004 r
Ustalenie, czy momentem powstania przychodu w myśl art. 12 ust. 3a ustawy podatku dochodowym od osób prawnych będzie data wykonania usługi tj. moment, w którym środki trafiają na wyodrębniony rachunek płatniczy prowadzony dla celów gromadzenia środków akceptantów.
Obowiązki informacyjne/płatnika związane z otrzymywaniem napiwków przez pracowników i zleceniobiorców partnerów.
Brak wykazywania przez Wnioskodawcę na paragonie kwoty napiwku dobrowolnie i uznaniowo przyznanego Dostawcy przez Klienta.
W naszej restauracji kelnerzy otrzymują napiwki bezpośrednio od klientów. Pracodawca nie zbiera napiwków do wspólnej puli i nie rozdziela ich między pracowników. W związku z tym uważamy, że nie jest to przychód ze stosunku pracy. Czy mimo to pracodawca powinien opłacić od tych kwot składki do ZUS?
Środki pieniężne w postaci napiwków trafiające do pracodawcy, który później rozdysponowuje je wśród pracowników, stanowią przychód pracowników ze stosunku pracy i podlegają opodatkowaniu łącznie z wynagrodzeniami za pracę, od których płatnik (kasyno), ma obowiązek pobrania zaliczek na podatek zgodnie z art. 31 i art. 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i przekazania podatnikowi imiennych
Czy w stosunku do pracowników, którzy otrzymywać będą napiwki bezpośrednio od klientów kasyna gry, na Wnioskodawcy ciążą obowiązki płatnika, o których mowa w art. 31 i 38 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: u.p.d.o.f.)?
Napiwki jako przychód ze stosunku pracy obowiązki płatnika i podatnika.