Opodatkowanie i sposób rozliczenia aportu nakładów na inwestycję w zakresie infrastruktury wodociągowej.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT odpłatnego przeniesienia na współwłaścicieli Nieruchomości poczynionych nakładów.
Ustalenie, czy zespół składników będących przedmiotem transakcji, tj. przekazania in natura na rzecz Gminy w ramach podziału majątku likwidowanej Spółki – stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i czy w związku z tym opisana transakcja będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT aportu basenu i prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Projekty są jedną Inwestycją, w ramach której powstanie konkretny środek trwały. Tym samym, nakłady inwestycyjne poniesione w ramach obu Projektów, możliwe do zaliczenia jako cena nabycia lub koszt wytworzenia środka trwałego, powinny być rozliczane łącznie poprzez odpisy amortyzacyjne po oddaniu połączenia energetycznego do użytkowania zgodnie z art. 16f ust. 1 ustawy o CIT.
Opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania na rzecz Gminy wykonanej przez Wnioskodawcę Inwestycji drogowej oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących Wydatki na Inwestycję drogową.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy do sprzedaży nieruchomości.
Uznanie, że wnosząc aport do Spółki, Gmina działa jako podatnik VAT w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o VAT, podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT transakcji przeniesienia własności mienia w formie wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu), podstawa opodatkowania podatkiem VAT ww. transakcji.
Ustalenia, czy: - Wnioskodawcy przysługuje prawo do dokonywania odpisów amortyzacyjnych dla celów podatku dochodowego od osób prawnych od nabytych Nakładów, - w przypadku odpłatnego zbycia Nakładów wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na ich nabycie, po pomniejszeniu o sumę odpisów amortyzacyjnych będą stanowić dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych na podstawie
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych na budowę przejazdu oraz przebudowę przyłącza ciepłowniczego; opodatkowanie podatkiem od towarów i usług nieodpłatnego przekazania spółce przyłącza ciepłowniczego.
Sposób rozliczenia aportu nakładów na Inwestycję w zakresie modernizacji Wodociągu
Ustalenie podstawy opodatkowania dla czynności dostawy nieruchomości na rzecz dotychczasowego dzierżawcy.
Podatek od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości na rzecz dotychczasowego dzierżawcy.
Wniesienie do Spółki aportu w postaci udziałów w działce będzie stanowiło czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług. Spółka będzie uprawniona do odliczenia podatku VAT wykazanego na fakturze dokumentującej dokonany aport.
Obowiązki podatkowe związane z wniesieniem aportem przez Gminę do Spółki nakładów na Inwestycję.
Skutki podatkowe sprzedaży nakładów poniesionych, na podstawie Umowy, na wybudowanie jednorodzinnego budynku mieszkalnego posadowionego na działce o numerze 1 i na wybudowanie fundamentów na działce o numerze 2 oraz sprzedaży działki 1.
Zastosowanie zwolnienia od podatku przy sprzedaży lokalu mieszkalnego stanowiącego towar handlowy oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur za materiały wykorzystane w remontowanym lokalu.
Sposób rozliczenia aportu nakładów na Inwestycje w zakresie modernizacji Infrastruktury.
Uznanie, że zbycie przez Dzierżawcę na rzecz Wnioskodawcy poniesionych Nakładów stanowi świadczenie usług opodatkowane podatkiem VAT a Wnioskodawca ma prawo do odliczenia z faktury dokumentującej nabycie tych Nakładów oraz uznanie, że do dostawy Nieruchomości (Obiektów nr 2 i nr 3) nie będą miały zastosowania żadne przewidziane przepisami ustawy o VAT zwolnienia od podatku a dostawa ta będzie opodatkowana
Opodatkowanie podatkiem VAT wniesienia nakładów oraz prawo do odliczenia podatku VAT od poniesionych wydatków.
Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego odliczonego przy zakupie prawa użytkowania wieczystego gruntu w części dotyczącej działki wydzielonej pod drogę publiczną, prawo do odliczenia podatku naliczonego od nakładów poniesionych na wybudowanie drogi, brak opodatkowania nieodpłatnego przekazania nakładów poniesionych na realizację inwestycji drogowej.
Uznanie odpłatnego przekazania nakładów inwestycyjnych w obcym środku trwałym, za odpłatne świadczenie usług.