Brak prawa do odliczenia od dochodu uzyskanego w 2023 r. - w ramach ulgi rehabilitacyjnej - wydatków na cele rehabilitacyjne obejmujących wydatki na leki oraz na używanie samochodu osobowego (III grupa inwalidzka)
Wnioskodawca ma/będzie miał prawo do obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku z tytułu dostawy Leków o wartość Payback wypłaconego przez Państwa na rzecz NFZ na podstawie Decyzji wydanych w stosunku do poszczególnych Leków.
Prawo do obniżenia przez Wnioskodawcę podstawy opodatkowania oraz kwoty należnego VAT, z tytułu wpłat (...) na rzecz NFZ za okres, w którym Wnioskodawca dokonuje ww. wpłaty.
Przygotowane na podstawie informacji opublikowanych w okresie od 1 lipca do 3 sierpnia 2022 r.
Przygotowane na podstawie informacji opublikowanych w okresie od 1 czerwca do 4 lipca 2022 r.
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na używanie samochodu i zakup leków oraz korekta zeznań rocznych.
1. Czy Wnioskodawca może odliczyć od dochodu w 2020 r. wydatki poniesione na zakup leków? 2. Czy Wnioskodawca może odliczyć od dochodu w 2020 r. wydatki poniesione na leczenie u ortopedy i rehabilitację?
Wnioskodawca rozliczając się za rok podatkowy 2019 w składanym zeznaniu może odliczyć od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatki poniesione na zakup leków w wysokości stanowiącej różnicę pomiędzy faktycznie poniesionymi wydatkami w danym miesiącu a kwotą 100 zł, na podstawie art. 26 ust. 7a pkt 12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy poniesione koszty Wnioskodawczyni może odliczyć od swoich dochodów w ramach ulgi rehabilitacyjnej?
Odliczanie od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na zakup leków i zabieg rehabilitacyjny.
Możliwość odliczenia od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej poniesionych wydatków na leki w postaci wlewów chemii.
Odliczenie w podatku dochodowym od osób fizycznych od podstawy opodatkowania wydatków poniesionych na opłacenie usługi iniekcji leku do ciała szklistego.
Możliwość odliczenia od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na zakup środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego.
W przypadku zakupu przez pracodawcę leków i szczepień w związku z planowanym wysłaniem pracowników w podróż służbową do Indii, kraju w którym występuje ryzyko zakażeń i zachorowań na choroby tropikalne, a zakupione leki i szczepienia mają rzeczywiście zapobiegać tym zakażeniom i chorobom, wartość tego rodzaju świadczeń nie stanowi przychodu pracownika ze stosunku pracy, w konsekwencji nie podlega opodatkowaniu
wyłączenie z opodatkowania opłat za pobyt w domach pomocy społecznej, dopłaty do zakupu leków i innych wyrobów medycznych powyżej limitu ceny oraz opłaty za pobyt w środowiskowym domu samopomocy na podstawie art. 15 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług