Ustalenie czy wydatki ponoszone przez płatnika w związku z przydzieleniem kwatery tymczasowej funkcjonariuszowi przeniesionemu z urzędu do pełnienia służby poza dotychczasowe miejsce zamieszkania, są przychodem.
Obowiązki płatnika w związku z przydzieleniem przeniesionemu funkcjonariuszowi tymczasowej kwatery.
Zaliczenie do przychodu pracownika wartości nieodpłatnie udostępnionych kwater noclegowych
Czy Wnioskodawca powinien zaliczać do przychodu pracownika w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wartość kwater noclegowych nieodpłatnie udostępnionych pracownikom w czasie ich delegowania za granicę, z których pracownicy będą korzystać w związku ze świadczoną pracą na kontraktach?
Czy w związku z zaprzestaniem przyjmowania odpadów na kwaterze składowiskowej kolejne odpisy amortyzacyjne tej budowli będą stanowiły koszty uzyskania przychodu?
Czy podatki od nieruchomości: od zajmowanej powierzchni oraz od wartości budowli tej kwatery składowiskowej odpadów płacone w kolejnych latach, począwszy od roku 2018 będą stanowiły koszty uzyskania przychodów?
Czy w związku z rekultywacją kwatery składowiska odpadów wszelkie wydatki z tym związane będą stanowiły koszty uzyskania przychodów?
Czy wydatki związane z monitoringiem poeksploatacyjnym ponoszone przez kolejne kilkadziesiąt lat będą stanowiły koszty uzyskania przychodów?
Czy powstaje przychód u pracownika z tytułu korzystania z nieodpłatnych świadczeń, tj. z tytułu zakwaterowania (noclegu) w czasie wypełniania obowiązków służbowych, wynikających ze stosunku pracy?
Czy powstaje przychód u pracownika z tytułu korzystania z nieodpłatnych świadczeń, tj. z tytułu zakwaterowania (noclegu) w czasie wypełniania obowiązków służbowych, wynikających ze stosunku pracy?
Czy w związku z nieodpłatnym korzystaniem z zakwaterowania (noclegu) przez pracowników budowlanych Spółki powstaje po ich stronie przychód ze stosunku pracy z tytułu korzystania z nieodpłatnych świadczeń, od którego należy odprowadzać PDOF?
Należy uznać stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie, z którym finansowanie noclegów pracownikom, na czas wykonywania przez nich obowiązków służbowych wynikających z umowy o pracę nie powinno być traktowane jako przychód tychże pracowników ze stosunku pracy. Tym samym Wnioskodawca nie powinien pobierać i odprowadzać z tego tytułu zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.
Za nieprawidłowe należy uznać stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie, z którym finansowanie noclegów pracownikom, na czas wykonywania przez nich obowiązków służbowych wynikających z umowy o pracę nie powinno być traktowane jako przychód tychże pracowników ze stosunku pracy. Tym samym Wnioskodawca nie powinien pobierać i odprowadzać z tego tytułu zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.
Czy Wnioskodawca jest zobowiązany jako płatnik do obliczenia zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych, od wartości udostępnionego pracownikom bezpłatnego zakwaterowania?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w odniesieniu do zakwaterowania i wyżywienia.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wykonania usługi polegającej na wynajmie kwater wakacyjnych oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania zaliczki przed wykonaniem ww. usługi
Stawka na roboty budowlane wykonywane w budynkach internatowych i kwaterach internatowych tymczasowego zakwaterowania, sklasyfikowanych w grupowaniu PKOB 1130.
Zamierzamy udostępniać za odpłatnością swoim pracownikom i gościom pokoje gościnne na krótkotrwałe pobyty, w należącym do nas budynku położonym w miejscowości X.Prosimy o wyjaśnienie wątpliwości jaką stawkę VAT powinniśmy stosować przy fakturowaniu wynajmu tych pomieszczeń na noclegi: czy jako najem pomieszczeń ze stawką 22% czy jako usługi w innych miejscach krótkotrwałego zakwaterowania PKWiU 55.23.13