Obowiązki płatnika - finansowanie kosztów szkoleń językowych podwykonawcom.
Ustalenie, czy pomoc rekonwersyjną, finansująca koszty przekwalifikowania zawodowego, która przysługuje żołnierzowi zawodowemu, na zasadach określonych art. 236 ust. 17 ustawy o obronie Ojczyzny, podlega zwolnieniu, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 38 ustawy o PIT.
Uznanie, czy część składki na prywatne ubezpieczenie pielęgnacyjne oraz ubezpieczenie zdrowotne Pracownika w Niemczech, finansowana przez pracodawcę, wypłacana Pracownikowi stanowi dla niego przychód podlegający opodatkowaniu i w konsekwencji Spółka jako płatnik podatku PIT jest obowiązana do obliczenia i odprowadzenia od tej kwoty zaliczki na podatek PIT oraz czy Spółka, dokonując kalkulacji zaliczki
Zwolnienie od podatku VAT usług w zakresie prowadzenia kursów kompetencyjnych.
Zwolnienie od podatku VAT świadczonych w formie zdalnej usług w zakresie prowadzenia kursów kompetencyjnych.
Zwolnienie od podatku VAT usług w zakresie prowadzenia kursów kompetencyjnych.
Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem kursów językowych dla pracowników i osób towarzyszących – możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania.
Skutki podatkowe substytucji, wygaśnięcia gwarancji oraz dokonania wzajemnych rozliczeń z francuską spółką powiązaną w związku z emisją euroobligacji.
Usługa organizowania i sprzedaży kursu dotyczącego choroby (...); w przedmiocie profilaktyki i dostępnych form leczenia, korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy.
1) Czy Spółka będzie uprawniona, na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy o CIT, do odliczenia od podatku dochodowego od osób prawnych do zapłaty w Polsce podatku u źródła pobranego w Brazylii od wynagrodzenia z tytułu świadczenia na rzecz BrCo usług na zasadach wskazanych w tym przepisie? 2) Czy, w przypadku stosowania art. 20 ust. 1 ustawy o CIT, tj. odliczenia od podatku dochodowego od osób prawnych do
W zakresie obowiązków płatnika w związku z finansowaniem członkom zarządu szkolenia w postaci kursu języka angielskiego oraz inwestycji na rynku kapitałowym.
Dotyczy możliwości zaliczenia przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na finansowanie lub współfinansowanie form podnoszenia kwalifikacji przez Współpracowników.
Wskazanie, czy podatnik może odliczyć podatek VAT, stosując przeliczenie według kursu średniego danej waluty obcej, ogłoszonego przez NBP na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień powstania obowiązku podatkowego.
Okres rozliczeniowy, w którym należy wykazać korektę podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów wynikającą z faktur korygujących in plus i in minus, ustalenie kursu waluty obcej, według którego należy rozliczyć korektę wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów oraz możliwość wystawienia zbiorczej faktury korygującej.
Dotyczy ustalenia, w którym momencie oraz po jakim kursie należy rozpoznać różnice kursowe i odpowiednio zwiększyć przychody, bądź koszty uzyskania przychodów.
Dotyczy ustalenia, w którym momencie oraz po jakim kursie należy rozpoznać różnice kursowe i odpowiednio zwiększyć przychody, bądź koszty uzyskania przychodów.
Dotyczy ustalenia, w którym momencie oraz po jakim kursie należy rozpoznać różnice kursowe i odpowiednio zwiększyć przychody, bądź koszty uzyskania przychodów.
Opodatkowanie importu usług w postaci zakupu dostępu do przeprowadzenia egzaminów językowych i brak zwolnienia od podatku sprzedaży odrębnego egzaminu bez kursu językowego oraz zastosowanie zwolnienia od podatku sprzedaży kursu języka angielskiego zakończonego egzaminem.
W zakresie zastosowania właściwego kursu dla przeliczenia kwot wyrażonych w walutach obcych w sytuacji dokonywania korekty przychodów
Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem/refinansowaniem członkom zarządu kursów, szkoleń, studiów podyplomowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do otrzymanych wpłat środków pieniężnych, przeliczania kwot otrzymanych od Klientów w walutach obcych, prawa do zastosowania stawki 0% w eksporcie towarów oraz wliczenia kosztów wysyłki do podstawy opodatkowania z tytułu dostawy towarów.
1. Skutki podatkowe otrzymania przez Wnioskodawczynię RSU oraz nieodpłatnego otrzymania akcji Spółki Amerykańskiej w ramach Planu. 2. Skutki podatkowe odpłatnego zbycia akcji Spółki Amerykańskiej nabytych w ramach Planu. 3. Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych na zapłatę ewentualnego podatku dochodowego od osób fizycznych przez Wnioskodawczynię.
w zakresie rozpoznania importu usług oraz jego wykazania w deklaracji VAT-7, zastosowania zwolnienia z podatku VAT, momentu powstania obowiązku podatkowego i zastosowania prawidłowego kursu do przeliczenia waluty obcej na walutę polską