Sposób naliczania podatku VAT od kosztów dostawy towarów ze sklepu internetowego do klientów i przedstawiania ich w dokumentach sprzedaży.
Określenie podstawy opodatkowania w związku z otrzymywanymi środkami pieniężnymi na opłacenie kosztów przesyłki sprzedawanego towaru.
Opodatkowanie kosztów wysyłki przy sprzedaży złota inwestycyjnego, monet kolekcjonerskich, czasopism fachowych i sposób wykazywania ich na fakturze/paragonie, dokumentowanie sprzedaży wysyłkowej na rzecz osób fizycznych spoza terytorium kraju w systemie VAT marża oraz obowiązek odnawiania co dwa lata procedury VAT marża.
Dotyczy sposobu opodatkowania kosztów transportu ponoszonych w związku z dokonywaną dostawą towarów.
Ustalenie, czy opłacane w imieniu Kupującego koszty przesyłki zakupionego towaru powinny być uwzględniane przy obliczaniu limitu zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.
Sposób opodatkowania kosztów transportu ponoszonych w związku z dokonywaną dostawą towarów
ustalenie czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu Kupującego kosztów przesyłki zakupionego towaru, podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a tym samym powinny być uwzględnione przy obliczaniu limitu zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług
Naliczane przez portal sprzedażowy dodatkowe opłaty (chargebacks) obniżające należny przychód za sprzedane towary, nie mogą stanowić kosztów uzyskania przychodów, a co za tym idzie nie pomniejszają uzyskanego przez Spółkę przychodu ze sprzedaży towarów podlegającego opodatkowaniu.
Wpływ środków pieniężnych na rachunek bankowy Wnioskodawcy w związku z opłaceniem w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru (ich wpływ na podstawę opodatkowania i obliczanie limitu zgodnie z art. 113 ust. 1 ustawy o VAT).
zastosowanie szczególnej procedury opodatkowania na zasadzie VAT marża, sposób obliczenia marży; rozliczenie i opodatkowanie kosztów przesyłki ponoszonych w związku ze sprzedażą towarów w systemie VAT marża
Opodatkowanie środków pieniężnych, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru.
czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru, stanowią dla Niego podstawę opodatkowania i podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a tym samym rodzą obowiązek podatkowy i powinny być uwzględnione przy obliczaniu limitu zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów
ustalenie czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru, stanowią dla Niego podstawę opodatkowania i podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a tym samym rodzą obowiązek podatkowy i powinny być uwzględnione przy obliczaniu limitu zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla sprzedaży książek elektronicznych (tzw. ebook, audiobook).
Podatek od towarów i usług w zakresie prawidłowości dokumentowania sprzedaży towaru wraz z kosztami dostawy przesyłki oraz opłatą za usługi finansowe.
Czy koszty wysyłki tych towarów stanowią podstawę opodatkowania podatkiem VAT?
Brak opodatkowania podatkiem VAT kwoty przeznaczonej do opłacenia kosztów przesyłki pocztowej przez nabywcę towaru.
opodatkowanie opłaty pocztowej w przypadku posiadania pełnomocnictwa do zawarcia umowy o świadczenie usług pocztowych w imieniu i na rachunek kupującego
Czy Wnioskodawca powinienem opodatkować podatkiem VAT i ryczałtem całą kwotę otrzymaną od klienta, czy tylko różnicę jaka pozostaje po uregulowaniu opłaty za przesyłkę dla operatora pocztowego?
Podstawa opodatkowania dostawy towarów wraz z kosztami pomocniczymi (transport, pakowanie, usługi pocztowe i kurierskie)
Czy zwrot kosztów za przesyłkę pocztową stanowi podstawę opodatkowania gdy Wnioskodawca posiada pełnomocnictwo pocztowe, a od klienta pobiera uśredniony koszt przesyłki, gdyż w momencie zakupu towaru nie jest w stanie określić właściwej ceny za przesyłkę.
Opodatkowania podatkiem VAT nadwyżki z niewykorzystanej kwoty będącej zwrotem wydatków.