Dotyczy - możliwość i warunki zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z nabyciem, użytkowaniem i leasingowaniem samochodu osobowego
Opodatkowanie przychodów z najmu nieruchomości ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Czy postępuje Pani prawidłowo przyjmując do opodatkowania wyłącznie kwotę czynszu wynikającego z umowy, pomijając kwoty refakturowanych opłat za media?
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie sposobu ustalenia przychodu z najmu w przypadku refakturowania opłat eksploatacyjnych.
Sposób ustalenia przychodu z najmu w przypadku refakturowania kosztów mediów.
Ustalenie przychodów z najmu - zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Czy w przedstawionej sytuacji prawidłowym jest przyjęcie – jako podstawy podatku dochodowego – kwoty czynszu najmu wskazanej w umowie, z pominięciem w podstawie opodatkowania opłacanych przez Najemcę za pośrednictwem Wynajmującego: czynszu na rzecz Wspólnoty Mieszkaniowej oraz kosztów eksploatacyjnych?
Wnioskodawca ma prawo do odliczenia 50% kwoty podatku naliczonego z faktur dokumentujących raty leasingowe oraz koszty eksploatacyjne związane z przedmiotowym samochodem osobowym.
Interpretacja indywidualna w zakresie sposobu ustalenia przychodu z najmu.
kosztów uzyskania przychodów: w części dotyczącej rozliczania opłat leasingowych w pozostałym zakresie
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów – odpisy amortyzacyjne i wydatki eksploatacyjne w zw. z użytkowaniem kampera w działalności gospodarczej
Trybunał Sprawiedliwości UE w wyroku z 15 maja 2019 r., sygn. akt C- 235/18 - Vega International Car Transport and Logistic, uznał, że emitenci kart paliwowych, którzy nie są dostawcami paliwa, świadczą swoim klientom usługi finansowe zwolnione z VAT. W takim zaś przypadku zarówno emitenci (jako świadczący usługi finansowe zwolnione z VAT), jak i nabywcy paliwa nie mogą odliczać VAT naliczonego. Wyrok
Samochody osobowe i ciężarowe to środki transportu powszechnie wykorzystywane w firmach. W 2019 r. ustawodawca wprowadził nowe zasady zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z nabyciem i używaniem samochodów osobowych, zwłaszcza tych droższych. Zasady te nie zmieniły się natomiast w stosunku do samochodów ciężarowych. Nie objęły także podatku naliczonego od wydatków dotyczących
1) VAT-marża dla sprzedaży samochodów. 2) Prawo do pełnego odliczenia podatku od wydatków eksploatacyjnych związanych auto-lawetą.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zapłatę opłaty wstępnej, rat leasingowych, wydatków związanych z wyposażeniem oraz eksploatacją i obsługą jachtu.
Czy ponoszone przez Wnioskodawcę koszty podróży grupy architektów, projektantów wnętrz, wykonawców współpracujących z Wnioskodawcą (lub z którymi Wnioskodawca nawiąże współpracę), związane z uczestnictwem w prezentacjach/szkoleniach organizowanych przez producentów płytek będą stanowiły dla Wnioskodawcy podatkowe koszty uzyskania przychodu, zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób
Dotyczy prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego związanego z nabyciem samochodu specjalnego oraz paliwa do tego pojazdu, a także towarów i usług związanych z jego eksploatacją i naprawami powypadkowymi.