Skutki podatkowe w podatku VAT związane z przejęciem przez Wnioskodawcę jako jednego ze spadkobierców przedsiębiorstwa w spadku do dalszego prowadzenia działalności.
Prawa do odliczenia naliczonego podatku VAT przez Spadkobiercę z faktur wystawionych na Spadkodawcę i otrzymanych przez Spadkodawcę.
Wyłączenia z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług czynności wniesienia przez Spadkobierców przysługujących im udziałów w przedsiębiorstwie w spadku w formie wkładu niepieniężnego do spółki jawnej.
Jeżeli przekroczyła Pani termin 6 miesięcy od dnia zarejestrowania aktu poświadczenia dziedziczenia i w terminie tym nie zgłosiła Pani nabycia swojego udziału w przedsiębiorstwie w spadku (jego składnikach), jest Pani zobowiązana do zapłaty podatku od tych niezgłoszonych przedmiotów na zasadach określonych w wyżej powołanych przepisach dla I grupy podatkowej.
Czy po zakończeniu sukcesji stratę z działalności gospodarczej ojca z roku 2021 Wnioskodawczyni będzie mogła rozliczać przy kontynuacji działalności w formie jej jednoosobowej działalności gospodarczej lub w formie spółki cywilnej z drugim spadkobiercą lub w formie spółki z o.o.
Możliwość pomniejszenia przychodu z najmu nieruchomości o wysokość straty poniesionej przez spadkodawcę.
Opodatkowanie przez spadkobiercę dochodów na zasadach określonych w art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych osiąganych z tytułu udziału w spółce komandytowej.
Czy w zaistniałej sytuacji Wnioskodawczyni miała prawo opodatkować swój dochód jako wspólnika Spółki komandytowej podatkiem liniowym zgodnie z art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
W zakresie wskazania na fakturach VAT wystawianych przez sprzedawców danych Wnioskodawcy i możliwości wystawienia not korygujących przez Wnioskodawcę, prawa do obniżenia przez Wnioskodawcę kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur VAT otrzymanych po śmierci spadkodawcy.
W zakresie wskazania na fakturach VAT wystawianych przez sprzedawców danych Wnioskodawcy i możliwości wystawienia not korygujących przez Wnioskodawcę, prawa do obniżenia przez Wnioskodawcę kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur VAT otrzymanych po śmierci spadkodawcy.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawianych na spadkodawcę.
W jaki sposób Wnioskodawczyni ma zakończyć działalność męża i jak ją kontynuować? Jak zaewidencjonować nabyty towar z działalności męża?
Podatniczka zapytuje co ma zrobić z kasą fiskalną z działalności męża i czy może jej używać w swojej działalności gospodarczej?
Podatnik zwraca się do tut. organu podatkowego z pytaniem, czy spadkobierca będzie mógł rozliczyć podatek należny i naliczony spadkodawcy składając za ostatni okres rozliczeniowy deklarację VAT-7 na nazwisko zmarłego podatnika i podpisać ją jako następca prawny. Czy nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym może rozliczyć następca prawny zmarłego w deklaracjach za następne okresy rozliczeniowe składane
Po śmierci męża żona przejęła prowadzoną samodzielnie przez niego działalność gospodarczą. Czy żona zmarłego ma prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur VAT wystawionych na męża przed jego śmiercią i po śmierci?