Zwolnienie z opodatkowania otrzymanych kart przedpłaconych finansowanych ze środków funduszu związku zawodowego.
Dotyczy zwolnienia z opodatkowania otrzymanych Kart przedpłaconych finansowanych z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.
Czy płatności dokonywane przez Wnioskodawcę z tytułu usług świadczonych przez operatora obsługi rozliczeń kart płatniczych (debetowych i kredytowych), opisanych w stanie faktycznym, mieszczą się w kategorii płatności za usługi niematerialne i konsekwentnie są objęte ryczałtowym opodatkowaniem na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 1 lub 2a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych
ustalenie czy wyłączenie z kosztów uzyskania przychodów, o którym mowa w art. 15d ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych płatności dotyczących transakcji określonych w art. 19 ustawy Prawo przedsiębiorców obejmuje także płatności dokonywane za pośrednictwem kart płatniczych oraz systemów obsługi płatności, takich jak np. P., D., czy Pr.
obowiązki płatnika w związku w związku z otrzymaniem przez pracowników kart przedpłaconych.
Wyłączenie z podstawy opodatkowania opłat interchange i systemowych pobieranych od Wnioskodawcy przez Organizacje kartowe i następnie zwracanych Wnioskodawcy przez Akceptantów.
Obowiązek ewidencjonowania sprzedaży kart przepłaconych dokonywanej w imieniu lub na rzecz innych podatników.
w zakresie wyłączenia z podstawy opodatkowania opłat ponoszonych na rzecz i w imieniu Akceptanta, tj. opłaty interchange i systemowej
Brak prawa do korekty sprzedaży zaewidencjonowanej przy zastosowaniu kasy rejestrującej w przypadku zwrotu towaru, gdy klient posiada wyłącznie potwierdzenie zapłaty kartą płatniczą, a płatność może nie być bezpośrednio powiązana z konkretną transakcją.
stawka podatku VAT na usługi opisane we wniosku oraz w zakresie refakturowania opłat bankowych oraz opłat związanych z wynajmem terminali kart płatniczych.
Ustalenie proporcji dla celów rozliczenia podatku VAT, wyłączenie z podstawy opodatkowania opłat ponoszonych na rzecz i w imieniu Akceptanta.
Zwolnienie od podatku VAT dla (43.13 w zw. z 43.1.40) - obsługa bezgotówkowa transakcji płatniczych przy użyciu kart płatniczych
Zakres opodatkowania premii przekazywanych użytkownikom kart płatniczych.
Usługi informatyczne związane z wydawaniem i obsługą kart płatniczych, jako usługi pomocnicze do usług finansowych, mogą korzystać ze zwolnienia określonego w art. 43 ust. 13 w zw. z art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o VAT
Czy kwota doładowania karty, która tylko przepływa przez Wnioskodawcy rachunek bankowy jest jego obrotem i czy stanowi podstawę opodatkowania podatkiem VAT?
Czy Bank ponosząc wydatki na rzecz rozwoju programu Rozwoju Sieci Akceptacji Kart Płatniczych skutkiem czego jest osiągnięcie dodatkowych przychodów z nowych transakcji dokonywanych przez klientów Banku zarówno za pośrednictwem kart V., jak również kart z innych systemów płatniczych akceptowanych w ramach rozwijanej sieci może zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodu w oparciu o postanowienia art
zwolnienie z opodatkowania nabywanych przez Bank usług (import usług) świadczonych przez organizacje płatnicze
Odpłatne świadczenie usług i obowiązek podatkowy w przypadku realizacji wspólnego przedsięwzięcia gospodarczego w ramach programu partnerskiego.
Czy w przypadku rezygnacji z przyjmowania wpłat przelewami bankowymi na rzecz korzystania z terminalu do przyjmowania opłat rezerwacyjnych przy użyciu kart płatniczych, konieczne jest rejestrowanie przyjmowania opłat rezerwacyjnych przy użyciu kasy fiskalnej w sytuacji gdy, klient wpłaca:
Jakie są zasady skorzystania ze zwolnienia dla przychodów ze sprzedaży premiowej zawartego w art. 21 ust. 1 pkt 68 updof?
1) Czy sp. z o.o. może odliczyć podatek naliczony od zakupu paliwa do samochodów stanowiących majątek firmy oraz innych zakupów w sytuacji gdy zapłata następuje przy użyciu imiennych kart płatniczych?2) Czy koszty zakupów dokonywanych przy użyciu kart płatniczych stanowią koszt uzyskania przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?