Sposób rozliczenia aportu infrastruktury, która powstanie w ramach Inwestycji.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na budowę dróg na terenie inwestycyjnym, prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków dotyczących budowy i przebudowy infrastruktury technicznej w tym sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych oraz zagospodarowania terenu.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją Inwestycji przekazanej w nieodpłatne użytkowanie.
W związku z wykorzystaniem/przyszłym wykorzystaniem przez Gminę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, zarówno w celu odpłatnego świadczenia usług w zakresie dostarczania wody/odbierania i oczyszczania ścieków do/od odbiorców zewnętrznych, jak i w celu dostarczania wody/odbierania i oczyszczania ścieków do/od odbiorców wewnętrznych, przysługuje/będzie Gminie przysługiwało prawo do odliczenia części podatku
Opodatkowanie usług dostarczania wody i odbioru ścieków oraz prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z Infrastrukturą wodno-kanalizacyjną przy użyciu prewspółczynnika metrażowego.
Obowiązki podatkowe związane z transakcją wniesienia aportem Inwestycji do Spółki.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu kosztów poniesionych na realizację zadania.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego przez Gminę w związku z realizacją inwestycji przy użycia prewspółczynnika metrażowego.
Podatkowe skutki wniesienia aportu przez Gminę do spółki (art. 6 pkt 1, podleganie opodatkowaniu, podstawa opodatkowania, pełne prawo do odliczenia).
Brak prawa do odliczenia podatku w związku z realizacją projektu przez Gminę.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego przez Gminę w związku z realizacją inwestycji przy użycia prewspółczynnika metrażowego.
Opodatkowanie usług dostarczania wody i odbioru ścieków oraz prawo do odliczenia od wydatków związanych z Infrastrukturą wodno-kanalizacyjną.
Prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z faktury dokumentującej ponoszone wydatki związane z realizowanym projektem pn. „(…)”.
Brak prawa do odliczenia podatku w związku z realizacją Inwestycji przez Gminę.
Prawo do odliczenia podatku od towarów i usług w całości od wydatków poniesionych przy realizowaniu inwestycji pn. „(…)”.
Opodatkowanie podatkiem VAT świadczonych odpłatnie usług odprowadzania ścieków na rzecz Odbiorców zewnętrznych oraz prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego od Wydatków inwestycyjnych związanych z infrastrukturą kanalizacyjną, realizowaną w ramach Inwestycji, która służy/będzie służyć Gminie do świadczenia odpłatnych usług odprowadzania ścieków na rzecz Odbiorców zewnętrznych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od nabycia towarów i usług związanych z realizacją inwestycji pn. „(…)”.
Opodatkowanie przekazanych Państwu środków finansowych na poczet realizacji inwestycji drogowej oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na realizację inwestycji.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przez Gminę za pomocą prewspółczynnika ustalonego dla zakładu budżetowego.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu dotyczącego sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.
Prawo do odliczenia podatku w związku z poniesionymi wydatkami inwestycyjnymi.
Prawo do odliczenia, opodatkowanie nieodpłatnego przekazania Inwestycji drogowej w części posadowionej na gruncie należącym do Państwa oraz uznanie nieodpłatnego przekazania Inwestycji drogowej posadowionej na gruncie należącym do Gminy za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Brak prawa do odliczenia podatku w związku z realizacją inwestycji.
Czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na Inwestycję drogową, w tym wydatki na zakup gruntu oraz budowę Drogi A oraz Drogi B i Ronda w części posadowionej na gruncie należącym do Wnioskodawcy, będą stanowiły dla Spółki koszt uzyskania przychodów rozpoznawany w dacie nieodpłatnego przekazania Inwestycji drogowej na rzecz Gminy; - czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na Inwestycję drogową,