Wnioskodawczyni nie przejmie zobowiązania podatkowego spadkodawcy w podatku od spadków i darowizn nie dlatego, że obowiązek podatkowy spadkodawcy w podatku od spadków i darowizn nie przekształcił się w zobowiązanie podatkowego ale dlatego, że obowiązek w podatku od spadków i darowizn po stronie spadkodawcy w ogóle nie powstał.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Czy powstaje po stronie odbiorcy należności obowiązek podatkowy w zakresie tzw. „podatku u źródła”, a tym samym po stronie Wnioskodawcy obowiązek płatnika tego podatku w związku z zapłatą należności za usługi: A. dostępu do portalu, B. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii w biurze podmiotu, C. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii poprzez stronę internetową, D. wynajmu pojazdów
Stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych do PKWiU 58.29.3.
Opisana transakcja stanowi dostawę towarów; Wnioskodawcy nie jest podmiotem ułatwiającym dostawę w rozumieniu art. 7a ust. 1 ustawy o VAT; określenie miejsca opodatkowania dostawy towarów, brak konieczności wliczania sprzedaży z tytułu opisanej dostawy towarów do limitu zwolnienia od podatku; prawo do odliczenia podatku naliczonego w przypadku rejestracji jako podatnik VAT czynny
Brak obowiązku naliczenia i zapłaty opłaty od środków spożywczych, o której mowa w art. 12a ust. 1 ustawy, z tytułu sprzedaży napojów za pośrednictwem sklepu internetowego (poprzez zawieranie umów na odległość) oraz na podstawie umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką IP Box.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na opłatę abonamentu za Internet w proporcji ustalonej przez Wnioskodawcę.
Zastosowanie zwolnienia z ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Obowiązki płatnika związane z przekazywaniem pracownikom zatrudnionym na podstawie umów o pracę informacji PIT-11 za pomocą zabezpieczonej platformy internetowej.
Czynności wykonywane w ramach umowy stanowią odpłatne świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy, a tym samym, otrzymane przez Państwa środki (w formie waluty wirtualnej) stanowią wynagrodzenie za czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy. Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na rozwój i funkcjonowanie
Przychody za umożliwienie pobrania gry przez Internet i korzystania z gry, otrzymywane z Portalu, mogą być opodatkowane 8,5% stawką ryczałtu.
Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (opodatkowanie IP-BOX).
Ryczałt wypłacany Państwa pracownikom świadczącym pracę zdalną, nie będzie stanowił przychodu ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 w zw. z art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a w konsekwencji na Państwu, jako płatniku, nie ciąży i nie będzie ciążył obowiązek obliczania i pobierania z tego tytułu zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.
Sprzedaż Napojów mieszczących oraz niemieszczących się w grupowaniu PKWiU 10.32, 10.89 lub w dziale 11 za pośrednictwem Sklepu Internetowego na rzecz Konsumentów oraz Przedsiębiorców.
Kwestia uznania opisanej transakcji za dostawę towarów, określenia miejsca opodatkowania dostawy towarów, dokumentowania sprzedaży oraz obowiązku jej ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej
Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania środków pieniężnych od osób wspierających.
Opodatkowanie dobrowolnych wpłat od widzów, przychodów z tytułu subskrypcji kanału na platformie internetowej oraz przychodów z reklam na platformie A oraz kanale B.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym prowadzona przez Spółkę działalność, obejmująca fazy 1-3 Projektów, przedstawione w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego, stanowi działalność B+R w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT (dalej: "działalność B+R"), co uprawnia Wnioskodawcę do korzystania z ulgi B+R?
Czy prawidłowym będzie nie odprowadzanie przez Wnioskodawczynię podatku od napiwków (datków) stanowiących darowizny, jeżeli ich wartość od jednego użytkownika w okresie 5 lat nie przekroczy kwoty 5.308 zł?
Brak obowiązku uiszczenia opłaty z tytułu sprzedaży napojów, o których mowa w art. 12a ust. 1 ustawy, za pośrednictwem Sklepu internetowego na rzecz klientów indywidualnych będących osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej, tj. konsumentów