Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Dotyczy ustalenia czy ponoszone przez Spółkę koszty, o których mowa w stanie faktycznym, tj.: koszty pracownicze, koszty transportu pracowników orkiestry na różnego rodzaju imprezy, koszty zakupu instrumentów muzycznych i materiałów eksploatacyjnych, amortyzacji instrumentów muzycznych, wynajem sali na prowadzenie prób orkiestry – mogą stanowić dla Spółki koszty uzyskania przychodów, o których mowa
Zwolnienie z opodatkowania usług wypożyczenia instrumentów muzycznych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a w związku z art. 43 ust. 17 i 17a ustawy.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT świadczeń wykonywanych przez Gminę, z tytułu których działa ona w charakterze podatnika.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności wypożyczania instrumentów muzycznych uczniom przez szkołę muzyczną.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z otrzymanych faktur na zakup strojów i instrumentów muzycznych.
w zakresie braku prawa do odzyskania podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu
Stawka podatku (możliwość zastosowania zwolnienia) dla usług: 1. opieki nad dziećmi w wieku powyżej 3 lat; 2. korepetycji (przygotowywania do sprawdzianów, egzaminów, nauki gry na instrumencie); 3. nauki języka obcego; 4. opieki nad osobami starszymi.
Obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związku z realizacją projektu - zakup instrumentów muzycznych
możliwość odliczenia podatku VAT w związku z wydatkami poniesionymi na realizację zadań w ramach projektu zakup instrumentu i umundurowania.
OSP nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z zakupem instrumentów muzycznych