Uznanie czynności realizowanych między Oddziałem a Centralą za podlegające opodatkowaniu VAT oraz prawo do odliczenia podatku w związku z świadczeniem usług.
Wydanie interpretacji indywidualnej dot. podatku od towarów i usług w zakresie możliwości wystawienia wyłącznie jednego paragonu/faktury w ostatnim dniu przyjętego okresu rozliczeniowego.
Prawo do pełnego odliczenia VAT oraz prawo do odliczenia w drodze korekty wieloletniej.
Czy dla potrzeb stosowania opodatkowania tzw. podatkiem od przychodów z budynków, o którym mowa w art. 24b ust. 1 ustawy o CIT, przy wyznaczaniu przychodu, o którym mowa w art. 24b ust. 9 ustawy o CIT, zgodnie z art. 24b ust. 6 w związku z ust. 3 ustawy o CIT należy uwzględnić części budynku hotelu, w których znajdują się pokoje hotelowe, w których Spółki z Grupy wykonują usługi hotelarskie oraz sale
Obowiązki płatnika w związku z uczestniczeniem pracowników w programie o charakterze motywacyjnym.
Możliwość odliczenia podatku naliczonego przez grupę VAT od wydatków dotyczących infrastruktury wodno-kanalizacyjnej przy zastosowaniu prewspółczynnika metrażowego.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Opodatkowanie podatkiem VAT usług świadczonych przez członka grupy VAT na rzecz innego członka tej samej grupy VAT.
Możliwość utworzenia grupy VAT, zachowanie prawa do odliczenia podatku VAT oraz kontynuowanie korekty określonej przepisami art. 91 ustawy.
Ustalenie, czy utworzona PGK w roku rozpoczęcia działalności oraz w kolejnych 2 latach podatkowych następujących bezpośrednio po tym roku, będzie korzystała z wyłączenia, o którym mowa w art. 24ca ust. 14 pkt 1 ustawy o CIT.
Ustalenie, czy PGK w roku rozpoczęcia działalności oraz w kolejnych 2 latach podatkowych następujących bezpośrednio po tym roku, nie jest zobowiązana do stosowania art. 24ca ust. 1 ustawy o CIT („podatek minimalny”) oraz jest uprawniona do wyboru w pierwszym roku podatkowym PGK, tj. w roku 2024, kwartalnego systemu wpłaty zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych, zgodnie z art. 25 ust. 1b ustawy
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą świadczeń w ramach akcji promocyjnej.
Skutki podatkowe uczestniczenia w programie motywacyjnym organizowanym przez spółkę z siedzibą w Hiszpanii.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami poniesionymi na realizację projektu.
Jak wynika z obowiązujących przepisów, to fakt zaistnienia okoliczności faktycznych lub prawnych powoduje utratę statusu podatnika przez PGK, a nie zakładana przesłanka stwierdzenia okoliczności skutkujących utratą statusu podatnika. Dzień poprzedzający dzień naruszenia któregokolwiek z warunków tworzenia podatkowej grupy kapitałowej jest dniem utraty statusu podatnika oraz ostatnim dniem roku podatkowego
Brak opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania na rzecz Członków Środków do produkcji Produktów oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia Środków do produkcji Produktów.
Ustalenie, czy świadczenia realizowane pomiędzy Centralą a Oddziałem będą podlegały opodatkowaniu VAT.
Wypłata przez Bank ustawowych odsetek za opóźnienie w wypłacie klientom świadczeń z tytułu wcześniejszej całkowitej spłaty finansowania.
Możliwość utworzenia grupy VAT i odliczenie podatku naliczonego od wydatków dotyczących części wspólnych nieruchomości przy zastosowaniu prewspółczynnika grupy VAT.
Ustalenie podstawy opodatkowania przy umowie o nieodpłatne zniesienie współwłasności nieruchomości zabudowanej budynkiem, którego koszt przebudowy poniosła wyłącznie wnioskodawczyni.
Możliwość odliczenia przez którąkolwiek ze Spółek w trakcie trwania PGK strat poniesionych przez Spółkę w okresie przed powstaniem PGK.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku stanowiącego równowartość zryczałtowanego podatku dochodowego, o którym mowa w art. 19-21 ustawy nowelizującej.