Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem z ZFŚS spotkań/imprez integracyjnych.
Obowiązki płatnika w związku z przekazaniem pracownikom e-kodu, wirtualnej karty czy też innych form umożliwiających właściwą weryfikację ich zawartości i przeznaczenia, sfinansowanych ze środków ZFŚS .
w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca jest zobowiązany do zapłaty podatku od przychodów ze środka trwałego będącego budynkiem, o którym mowa w art. 24b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych od budynków znajdujących się na terenie ośrodków wypoczynkowych udostępnianych osobom uprawnionym (pracownikom, byłym pracownikom Uniwersytetu oraz pracownikom Apteki Akademickiej) w ramach Zakładowego Funduszu
Ustalenie czy dokonany dodatkowy odpis na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych stanowi koszty uzyskania przychodów
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy przychód ze sprzedaży środków trwałych wchodzących w skład ośrodka wczasowego będzie wyłączony z kategorii przychodów podlegających opodatkowaniu na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Brak opodatkowania czynności udzielania pożyczek z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, opodatkowanie czynności udzielania pożyczek pracownikom ze środków obrotowych, brak uwzględnienia w proporcji sprzedaży czynności udzielania pożyczek pracownikom ze środków obrotowych,
Od 1 stycznia 2017 r. regulamin pracy i wynagradzania oraz fundusz świadczeń socjalnych muszą tworzyć pracodawcy zatrudniający co najmniej 50 pracowników. Dotychczas obowiązek tworzenia tych regulaminów oraz prowadzenia zfśs mieli pracodawcy zatrudniający co najmniej 20 pracowników. To jedna z najważniejszych zmian, jakie wprowadziła ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
prawo do odliczenia podatku z faktur dokumentujących zakupy związane z utrzymaniem obiektów wypoczynkowych
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania art. 86 ust. 2a w związku z wykonywaniem wskazanej we wniosku czynności.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów na ZFŚS wnoszonych na Wspólny Fundusz Świadczeń Socjalnych, zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wpłat (odpisów) na własny (osobny) ZFŚS przed wejściem w życie Umowy, oraz ustalenia, czy środki funduszu wykorzystywane przez pracowników ponad wartość dokonanych odpisów na ZFŚS będą stanowiły dla Wnioskodawcy
Czy podlega opodatkowaniu wartość nieodpłatnych świadczeń (korzystania z toru na kręgle) finansowanych ze środków funduszu świadczeń socjalnych?
Czy wartość zakupionych artykułów spożywczych na zorganizowaną imprezę kulturalno - rozrywkową z zabawą i konkursami dla pracowników, emerytów, rencistów i ich rodzin stanowi ich przychód, o którym mowa w art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pomimo, że nie można ustalić wartości świadczenia przypadającej na daną osobę?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy przychód ze sprzedaży środków trwałych wchodzących w skład ośrodka wczasowego będzie wyłączony z kategorii przychodów podlegających opodatkowaniu na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Do 31 maja 2014 r. pracodawcy, którzy obligatoryjnie tworzą zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, muszą wpłacić co najmniej 75% równowartości odpisu podstawowego na ten fundusz. Kwotę tę pracodawca przekazuje na rachunek bankowy funduszu.
Czy wydatki poniesione przez pracodawcę z bieżącej działalności na uczestnictwo w branżowych zawodach są dochodem pracownika podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym osób fizycznych?
opodatkowanie: - dokonywanych na rzecz pracowników lub osób uprawnionych świadczeń finansowanych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, - odpłatnego udziału w organizowanych przez Wnioskodawcę we własnym zakresie wycieczkach i odpłatnego wynajmowania pokoi w Domach P. T. Wnioskodawcy pracownikom i osobom uprawnionym do korzystania z ZFŚŚ oraz osobom niebędących pracownikami lub osobami uprawnionymi
Czy środki finansowe przeznaczone na ZFŚS, nie wpłacone na osobne konto, ale przed wpłatą na konto bankowe zadysponowane na pokrycie kosztów zakupu bonów towarowych dla pracowników, są kosztem podatkowym u Wnioskodawcy.
Czy kwota zwiększonego odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych ponad odpis obligatoryjny, po dokonaniu wpłaty na wyodrębniony rachunek bankowy Funduszu, stanowi koszt uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych?