W zakresie ustalenia, czy po planowanym Połączeniu Wnioskodawca – jako sukcesor prawny Spółek Przejmowanych – będzie mógł korzystać z ochrony prawnej, wynikającej z przepisów Ordynacji podatkowej, w odniesieniu do interpretacji indywidualnych wydanych na wniosek Spółek Przejmowanych w zakresie transakcji zrealizowanych do dnia połączenia.
Spełnienie warunku, o którym mowa w art. 28j ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, będącego jednym z warunków umożliwiających skorzystanie z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych, w przypadku posiadania przez Wnioskodawcę akcji w innej spółce kapitałowej
ochrona prawna przysługująca następcy prawnemu wynikająca z otrzymanych interpretacji indywidualnych otrzymanych do dnia przekształcenia i dotycząca rozliczeń podatkowych obejmujących okresy po zmianie formy prawnej
ochrona prawna przysługująca następcy prawnemu wynikająca z otrzymanych interpretacji indywidualnych przed zmianą formy prawnej i dotycząca rozliczeń podatkowych z tytułu czynności/transakcji/zdarzeń dokonanych w okresach rozliczeniowych po zmianie formy prawnej
obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu niepodzielonych zysków występujących u Wnioskodawcy na dzień przekształcenia, w części w jakiej będą one stanowiły dochód funduszu inwestycyjnego.
Skutki podatkowe przekształcenia spółki z o.o. w spółkę komandytową
Czy wskutek planowanego przekształcenia Spółki w SKA, na SKA będzie ciążył obowiązek pobrania i wpłacenia CIT od dochodu (przychodu) FIZ z tytułu ewentualnych niepodzielonych zysków występujących w Spółce na dzień przekształcenia?
Czy zachodzi potrzeba zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych w związku ze sprzedażą mieszkania, bo nie minął okres 5 lat?
Czy koszty przekształcenia spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, poniesione przez spółkę przekształcaną jawną, powinny być zaliczane do kosztów podatkowych spółki przekształconej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?
Czy w sytuacji, gdy Spółka z o.o. ponosi wydatki związane ze zmianą formy prawnej w Spółkę akcyjną, a także wydatki związane z podwyższeniem w przyszłości kapitału akcyjnego i emisją akcji może odliczyć podatek naliczony z faktur dokumentujących koszty obsługi prawnej, doradztwa inwestycyjnego, badania bilansów związanych z tą emisją, sporządzania memorandum i prospektu emisyjnego?
Czy spółka komandytowa powstała w wyniku przekształcenia spółki z o. o. powinna dokonywać odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, tak jakby przekształcenie spółki z o. o. w spółkę komandytową nie miało miejsca.