Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Zaliczenie VATu z błędnie wystawionych faktur do kosztów uzyskania przychodów.
Dotyczy ustalenia miejsca siedziby działalności gospodarczej, określenia czy posiada Pani stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Niemiec, rozpoznania importu usług w Polsce w związku z nabyciem usług od Spółki Franczyzowej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących poniesione wydatki na nabycie Usług Doradczych.
Jako podmiot niemający w Polsce siedziby oraz miejsca prowadzenia działalności nie są Państwo zobowiązani do naliczenia, poboru i wpłacania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych w Polsce. Zatem w myśl obowiązujących polskich przepisów prawa podatkowego nie są Państwo płatnikiem w Polsce zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wypłaconych wynagrodzeń pracownikom mającym
powstanie obowiązku podatkowego oraz zobowiązanie do zapłaty podatku należnego z tytułu przekształcenia spółki oraz przeniesienia siedziby spółki.
Przedstawione w opisie stanu faktycznego nabycie akcji w ramach Umowy sprzedaży będzie zwolnione z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 9 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. (14c)
Czy ponoszone opłaty za używanie Nazwy firmy i Znaku towarowego przez Wnioskodawczynię, podlegają limitowaniu w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15e ust. 1 pkt 2 UPDOP?
Możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych od dodatniej wartości firmy powstałej w wyniku kupna zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Powstania prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w rozliczeniu za okres, w którym w odniesieniu do nabytych towarów powstał obowiązek podatkowy.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z zakupem autobusów oraz usług służących obsłudze transportu miejskiego.
W zakresie nieuznania Wnioskodawcy za podatnika VAT z tytułu czynności odpłatnego udostępniania firmom przewozowym przystanków komunikacyjnych oraz dworców.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej dostaw towarów wymienionych w § 4 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie zwolnień z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej oraz dostaw pozostałych towarów dokonywanych przez Wnioskodawcę.
w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT dla dostawy towaru dostarczanego odbiorcy przez Wnioskodawcę za pośrednictwem firmy spedycyjnej
obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży usług przy zastosowaniu kasy rejestrującej
Czy w związku z nabyciem przedsiębiorstwa w ramach opisanego zdarzenia przyszłego, Wnioskodawca będzie uprawniony do określenia dla celów amortyzacji podatkowej wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład przedsiębiorstwa według ich wartości rynkowej oraz ujęcia w księgach rachunkowych dodatniej wartości firmy, podlegającej amortyzacji na podstawie
Czy w wyniku zawarcia umowy leasingu zorganizowanej części przedsiębiorstwa, stosownie do art. 16b ust. 2 pkt 2 lit. b ustawy CIT, Spółka będzie uprawniona do amortyzowania wartości firmy zorganizowanej części przedsiębiorstwa jeżeli takowa powstałaby jako dodatnia różnica pomiędzy należną zbywcy ceną nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa (rozumianą jako suma opłat przewidzianych w umowie
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy odpisy amortyzacyjne od wartość firmy powstałej w wyniku nabycia przedsiębiorstwa przez Spółkę będą kosztem uzyskania przychodów dla Spółki?
Miejsca świadczenia usług i rozpoznanie obowiązku podatkowego z tytułu nabycia prawado posługiwania sie znakiem firmowym.
w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT z faktur VAT wystawionych przez firmę doradczą na opracowanie zasad projektu biznesowego