Powstanie przychodu w ostatnim dniu cyklu fakturowania z tytułu usług kurierskich zgodnie z art. 12 ust. 3c ustawy o CIT.
Problem ujęcia kosztów transportu towarów na dokumentach sprzedaży (faktura VAT) w odrębnej pozycji oraz wliczania tych kosztów transportu do podstawy opodatkowania i stosowania stawki podatku właściwej dla realizowanej sprzedaży towarów.
Sposób dokumentowania rozliczeń z innymi jednostkami Policji w związku z wykonywaniem na ich rzecz zadań zleconych.
Dokumentowanie wykonania przez Kupującego prac związanych z budową układu komunikacyjnego i prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT z faktur otrzymanych od Kupującego.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego w związku z Obniżką Należności, o której mowa w § 50b ust. 1 Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf, sposób rozliczenia dokonanej Obniżki Należności oraz możliwość dokumentowania Obniżki Należności za pomocą innego dokumentu niż faktura VAT (np.
Nieuznanie dotacji na Projekt za mające bezpośredni wpływ na cenę świadczonych usług, a tym samym, zwiększających podstawę opodatkowania; nieuznanie podmiotów dotujących za nabywców usług i brak obowiązku wystawienia faktur na ich rzecz; nieuznanie kwot przekazywanych Partnerom za zwiększające obrót i brak obowiązku udokumentowania ich otrzymania; sposób rozliczania i dokumentowania zaliczek na dotacje
Uznanie, że rekompensata stanowi wynagrodzenie za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w związku z jej otrzymaniem, obowiązek udokumentowania fakturą VAT otrzymanej rekompensaty, i określenie terminu, w jakim powinni Państwo wystawić fakturę dokumentującą otrzymanie rekompensaty oraz prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku
Skutki podatkowe związane z realizacją Zadania Badawczego określonego w Projekcie - świadczenie usług, przeniesienie własności intelektualnej, podstawa opodatkowania, moment powstania obowiązku podatkowego, sposób dokumentowania otrzymanej dotacji oraz wynagrodzenia w postaci zysków z komercjalizacji.
Wniosek dotyczący obowiązku rejestracji w CRPA oraz zapłaty akcyzy w związku ze sprzedażą najemcom (na podstawie odrębnych faktur) energii elektrycznej, która zostanie wytworzona w instalacji o mocy do 1 MW oraz zakupiona od przedsiębiorstwa energetycznego
Czy odszkodowanie wypłacane Spółce zgodnie z treścią umowy dzierżawy, na podstawie Porozumienia, za utracony przedmiot dzierżawy (towar) podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a w konsekwencji Spółka zobowiązana będzie na kwotę tego odszkodowania wystawić fakturę dokumentującą sprzedaż?
Brak opodatkowania wynagrodzenia za świadczone usługi weterynaryjne i brak obowiązku wystawiania faktur VAT.
Brak obowiązku ponownego wystawienia faktur na kwoty otrzymane od Najemców za najem w okresie, w którym syndyk nie miał we władaniu nieruchomości oraz obowiązek wystawienia faktur z tytułu udostępnienia nieruchomości za wynagrodzeniem przez syndyka po przejęciu nieruchomości.
Uznanie wykonywanych przez Wspólników na rzecz Spółki powtarzających się świadczeń niepieniężnych za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, możliwość skorzystania przez Wspólników ze zwolnienia podmiotowego określonego w art. 113 ustawy, sposób dokumentowania powtarzających się świadczeń niepieniężnych oraz prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktury wystawionej
Opodatkowanie przez Sprzedających podatkiem VAT czynności sprzedaży działki niezabudowanej nr 1, sposób udokumentowania ww. dostawy oraz prawo do odliczenia podatku VAT przez Kupującego w związku z nabyciem ww. działki.
Rozliczenie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w miesiącu wrześniu 2022 r. ze stawką podatku VAT w wysokości 0% oraz obowiązku podatkowego z tytułu wykonywania przyszłych wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów.
Prawo do odliczenia podatku VAT w deklaracji JPK VAT pomimo braku akceptacji przez sprzedawcę noty korygującej dotyczacej korekty błędnego NIP-u nabywcy.
Wnioskodawca nie ma obowiązku wystawienia na rzecz pożyczkobiorcy (nabywcy) faktury VAT obejmującej kwotę należnych Spółce odsetek z tytułu udzielanej pożyczki, z wyjątkiem sytuacji gdy takie żądanie zostanie zgłoszone przez nabywcę w ciągu 3 miesięcy, licząc od końca miesiąca, w którym wykonano usługę.
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia czy właściwym dokumentem obrazującym udzielony Spółce rabat będzie nota uznaniowa wystawiona przez dostawcę, obowiązku obniżenia podatku naliczonego z tytułu udzielonego rabatu pośredniego, oraz określenia, w którym okresie rozliczeniowym Spółka ma obowiązek wykazać uzyskany rabat pośredni.
Interpretacja w zakresie spełnienia przez umowę dotyczącą samofakturowania warunków, o których mowa w art. 106d ust. 1 ustawy, prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawianych przez Spółkę w formie elektronicznej w ramach procedury samofakturowania, gdy zatwierdzenie faktury nastąpi poprzez tzw. milczącą akceptację, terminu obniżenia podstawy opodatkowania/podatku VAT naliczonego, na podstawie
Samofakturowanie - milczący akcept zatwierdzenia faktury oraz prawo do odliczenia.
Wydanie interpretacji w zakresie spełnienia warunków umowy dot. samofakturowania i prawidłowości ich zatwierdzania przez Kontrahentów oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego, wynikającego z faktur VAT i faktur korygujących wystawionych przez Spółkę.
Moment rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów wyjmowanych z magazynu konsygnacyjnego, korekta wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w przypadku zwrotu towarów do magazynu konsygnacyjnego oraz możliwość zastosowania procedury samofakturowania.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.