Wartość stanowiąca Saldo dodatnie stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT oraz moment rozpoznania przez Spółkę kosztu podatkowego z tytułu zwrotu Salda dodatniego.
Skutki podatkowe montażu instalacji OZE w budynkach mieszkalnych należących do mieszkańców Gminy.
Brak opodatkowania otrzymanego dofinansowania na realizację projektu oraz brak prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków ponoszonych w ramach realizacji projektu.
Ustalenie, czy dokumenty szacunkowe nie będą stanowiły faktur i nie będą generowały obowiązków w VAT oraz czy faktury rozliczeniowe będą stanowiły faktury i w momencie ich wystawienia powstanie obowiązek podatkowy w VAT z tytułu sprzedaży energii elektrycznej.
Kwota stanowiąca Saldo dodatnie jako koszt uzyskania przychodu dla Spółki w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT oraz moment rozpoznania kosztu podatkowego z tytułu Salda dodatniego.
Kwota stanowiąca Saldo dodatnie jako koszt uzyskania przychodu dla Spółki w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT oraz moment rozpoznania kosztu podatkowego z tytułu Salda dodatniego.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT udzielonych przez Spółkę odbiorcom uprawnionym upustów za obniżenie zużycia energii elektrycznej, rozliczenia oraz sposobu udokumentowania zastosowanego upustu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z termomodernizacją budynków użyteczności publicznej (w tym montaż paneli fotowoltaicznych).
Uznanie wprowadzenia wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej energii elektrycznej do sieci elektroenergetycznej za czynność opodatkowaną podatkiem VAT, obowiązek wystawienia faktury VAT oraz prawo do odliczenia podatku VAT.
Prawa do odliczenia części lub całości VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją inwestycji.
Moment powstania obowiązku podatkowego dla sprzedaży nadwyżki energii elektrycznej.
Możliwość obniżenia akcyzy od energii elektrycznej z zastosowaniem stawki akcyzy 20 zł/MWh
Przygotowane na podstawie aktów prawnych opublikowanych do 13 grudnia 2024 r.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z nabyciem i montażem instalacji fotowoltaicznych na budynku przedszkola przy zastosowaniu sposobu określenia proporcji oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od pozostałych wydatków ponoszonych w ramach projektu.
Praw oraz obowiązków w związku z wytwarzaniem i wykorzystaniem energii elektrycznej.
Kalkulowanie rzeczywistego kosztu nabycia energii elektrycznej na potrzeby zwolnienia z opodatkowania podatkiem akcyzowym.
Możliwość oraz moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty stanowiącej Saldo Dodatnie.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT w związku z realizacją Projektu w części dotyczącej wydatków związanych z termomodernizacją budynku Szkoły i w części dotyczącej wydatków związanych z montażem instalacji fotowoltaicznej.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wprowadzenia do sieci energetycznej wyprodukowanej energii elektrycznej; określenie podstawy opodatkowania tej czynności; określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla czynności wyprodukowania energii elektrycznej w instalacji fotowoltaicznej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem i refakturowaniem energii cieplnej.
Obowiązki w podatku akcyzowym z tytułu zużycia energii elektrycznej wytworzonej w instalacji fotowoltaicznej.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od czynności niepodlegającej opodatkowaniu tj. planowanego podziału Spółki Dzielonej przez przeniesienie części majątku Spółki Dzielonej na Spółkę Przejmującą.