Nabycie w drodze licytacji komorniczej w postępowaniu egzekucyjnym udziałów w spółce z o.o. nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, gdyż przybicie przez komornika nie zostało wymienione jako czynność skutkująca opodatkowaniem podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Brak obowiązku odprowadzenia podatku VAT od sprzedaży nieruchomości (działki zabudowanej budynkiem i udziału w działce stanowiącej drogę dojazdową) w trybie licytacji w sądowym postępowaniu egzekucyjnym przez komornika sądowego.
Opodatkowana jest, co do zasady, sprzedaż „nowych” budynków – oddawanych do konsumpcji po ich wybudowaniu bądź ulepszeniu, a zwolnieniu może podlegać dostawa „starych” budynków, gdyż nie występuje wówczas wartość dodana
Obowiązek podatkowy w związku ze sprzedażą w trybie egzekucji sądowej zabudowanej nieruchomości (komornik-płatnik).
Opodatkowanie sprzedaży licytacyjnej nieruchomości zabudowanych i niezabudowanych.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży udziału ½ w nieruchomości zabudowanej.
Dotyczy opodatkowania sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji komorniczej.
Czy planowana sprzedaż egzekucyjna nieruchomości należącej do dłużnika, który jest w myśl art. 15 ustawy o podatku od towarów i usług podatnikiem, podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług oraz w jakim zakresie.
Czy wszystkie opłaty egzekucyjne pobrane lub ściągnięte po dniu 1 stycznia 2019 r. stały się daninami publicznymi, o których mowa w art. 149 ust. 1 ustawy o komornikach sądowych i które w myśl art. 149 ust. 1 i 2 ustawy o komornikach sądowych po potrąceniu wynagrodzenia prowizyjnego powinny być odprowadzone na rachunek organu podatkowego, czy też przepisy art. 149 ust. 1 i 2 ustawy o komornikach sądowych
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży w trybie egzekucji dwóch zabudowanych nieruchomości.
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży w trybie egzekucji działki zabudowanej częściowo ogrodzeniem.
Skutki podatkowe nabycia nieruchomości na licytacji komorniczej po cenie wyższej od wartości rynkowej.
Opodatkowania sprzedaży egzekucyjnej nieruchomości gruntowe zabudowane, składające się z trzech sąsiadujących bezpośrednio ze sobą działek gruntu o nr: (A) o powierzchni (…) ha, KW Nr (BB) (B) o powierzchni (…) ha, KW Nr (KK) (C) o powierzchni (…) ha, KW Nr (ZZ), o łącznym obszarze (…) ha stanowiące funkcjonalnie i gospodarczo jedną nieruchomość należącej do dłużnika.
Opodatkowania sprzedaży egzekucyjnej nieruchomości gruntowej zabudowanej, stanowiącej dwie niesąsiadujące bezpośrednio ze sobą działki gruntu o nr (A) oraz (B) o łącznej powierzchni (…) ha objęte jedną księgą wieczystą nr (C) należącej do dłużnika.
Zwolnienie z opodatkowania otrzymanych odsetek od nieterminowej wypłaty należności.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości – lokalu w drodze licytacji komorniczej.
Zwolnienie z opodatkowania sprzedaży licytacyjnej lokalu mieszkalnego.
Dotyczy opodatkowania sprzedaży egzekucyjnej części działek objętych miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
Do planowanej przez Komornika sprzedaży nieruchomości zabudowanej zastosowanie znajdzie norma wynikająca z przepisu art. 43 ust. 21 ustawy.
opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży w drodze licytacji egzekucyjnej nieruchomości
Po rezygnacji ze stosowania zwolnień podatkowych, dokonanej na podstawie art. 43 ust. 22 ustawy, Spółce nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT od nabywanych usług obsługi prawnej, związanych z wierzytelnościami nabytymi w przeszłości od instytucji pożyczkowych.
W zakresie braku obowiązku stosowania mechanizmu podzielonej w przypadku kiedy od wynagrodzenia potrącana jest kara umowna, zajęcie egzekucyjne, obowiązek stosowania mechanizmu w stosunku do pozostałej kwoty
Uznanie za płatnika akcyzy od sprzedaży samochodu osobowego, dokonywanej w trybie egzekucji
Nie istnieje/nie będzie istniał obowiązek zapłaty podatku od towarów i usług obciążający czynność sprzedaży w trybie egzekucji sądowej, gdyż sprzedaż Nieruchomości, tj. działek o nr 20 oraz 6 zabudowanych budynkiem mieszkalnym oraz budynkiem portierni korzysta/będzie korzystać ze zwolnienia od podatku. Nie istnieje/nie będzie istniał obowiązek zapłaty podatku od towarów i usług obciążający czynność