Opodatkowanie sprzedaży drewna oraz prawo do pełnego odliczenia VAT naliczonego od wydatków związanych z pozyskaniem drewna przeznaczonego do sprzedaży.
Wnioskodawcy przysługuje prawo obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, w odniesieniu do towarów i usług nabytych w ramach realizacji inwestycji objętych Projektem, w części tego Projektu realizowanej przez Nadleśnictwo, w oparciu o przepis art. 86 ust. 2a ustawy, tj. o podatek naliczony obliczony „prewspółczynnikiem”.
Opodatkowanie dostawy drewna i prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z pozyskaniem drewna do których należą mi.in. zakup sadzonek, melioracja, zabezpieczenie drzewek.
Podleganie opodatkowaniu sprzedaży drewna. Prawo do odliczenia w związku ze sprzedażą drewna.
prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z wycinką drzew.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku uznania Wnioskodawcy za podatnika VAT w związku ze sprzedażą zdemontowanych znaków, barier drogowych i innych urządzeń wyposażenia dróg oraz wycofanych z eksploatacji środków transportu i urządzeń oraz nieuznania tej czynności za podlegającą opodatkowaniu VAT oraz braku uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą drewna, nieuznania
Obowiązek wliczenia przez jednostkę budżetową do kwoty uprawniającej do stosowania zwolnienia podmiotowego wartości sprzedaży drewna opałowego.
W konsekwencji, dokonywana przez Gminę sprzedaż drewna zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy podlega/będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Gminie przysługuje/będzie przysługiwać prawo do odliczenia VAT naliczonego od wydatków związanych z pozyskaniem drewna przeznaczonego do sprzedaży, tj. usług wycinki.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami poniesionymi z tytułu realizacji wycinki drzew, klasyfikacji i pomiaru drewna.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych ze sprzedażą drewna opałowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla transakcji sprzedaży drewna opałowego.
1. Czy sprzedaż drewna przez Gminę podlega opodatkowaniu VAT?2. Czy Gminie przysługuje prawo do odliczenia VAT naliczonego od wydatków związanych ze sprzedażą drewna, tj. usługami wycinki drzew celem pozyskania drewna?
Czy Gminie przysługuje prawo do odliczenia VAT naliczonego od wydatków związanych ze sprzedażą drzewa, tj. usługami wycinki drzewa?
Czy transakcja sprzedaży drewna opałowego przez Gminę podlega opodatkowaniu VAT według obniżonej stawki VAT, tj. 8%?
Czy Gminie przysługuje prawo do odliczenia VAT naliczonego od wydatków związanych z pozyskaniem drewna przeznaczonego do sprzedaży?
Czy w przypadku umorzenia nałożonej kary administracyjnej za usunięcie drzew bez zezwolenia umorzenie to stanowić będzie przychód z innych źródeł strony, podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Skoro realizowany projekt nie służy czynnościom opodatkowanym, to w świetle powołanego art. 86 ust. 1 ustawy, nie ma możliwości odliczenia podatku od towarów i usług od poniesionych wydatków związanych z realizowanym projektem.
Możliwość zwrotu części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych deski elewacyjnej podłogowej sosnowej.