Niewliczanie do wartości prewspółczynnika, na podstawie § 4 rozporządzania Ministra Finansów w sprawie sposobu określania zakresu wykorzystywania nabywanych towarów i usług do celów działalności gospodarczej w przypadku niektórych podatników, kwoty dotacji przeznaczonej na działalność biblioteczną.
Otrzymane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład na pokrycie wydatków inwestycyjnych, nie będzie stanowiło podstawy opodatkowania w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy, a tym samym nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy.
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wykonywanych przez Państwa na rzecz Właścicieli nieruchomości, niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT wpłat otrzymanych od właścicieli nieruchomości i dotacji uzyskanej na realizację zadania pn. „...”, jak również brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją ww. zadania.
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wykonywanych przez Państwa na rzecz Mieszkańców, brak zobowiązania do opodatkowania podatkiem VAT wpłat otrzymanych od Mieszkańców oraz uzyskanego dofinansowania na realizację projektu polegającego na zakupie i montażu instalacji fotowoltaicznych oraz kotłów na biomasę, które zostaną zamontowane na/w/przy nieruchomościach stanowiących własność mieszkańców
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wykonywanych przez Państwa na rzecz Mieszkańców, brak zobowiązania do opodatkowania podatkiem VAT wpłat otrzymanych od Mieszkańców oraz uzyskanego dofinansowania na realizację projektu, jak również brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących zakupy związane z realizacją zadania.
Skoro jak wskazał Wnioskodawca, otrzymane dotacje: podmiotowa oraz celowe w nierozerwalny sposób towarzyszą prowadzonej działalności i nie stanowią obok niej odrębnego przedmiotu działalności, należy uznać, że związane są z prowadzoną przez Teatr działalnością gospodarczą. W omawianej sprawie, skoro jak wynika z wniosku wszystkie zakupy służą wyłącznie prowadzonej działalności gospodarczej i Wnioskodawca
podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia i stosowania proporcji określonej w art. 86 ust. 2a
Zastosowanie prewspółczynnika przez zakład budżetowy gminy. Rozliczenie czynności wykonywanych na rzecz gminy przez zakład budżetowy. Opodatkowanie dotacji przedmiotowej (dopłaty do ceny).
Dotyczy: 1) określenia sukcesji podatkowej wskutek likwidacji państwowej jednostki budżetowej i utworzenia w jej miejsce państwowej osoby prawnej, 2) powstania przychodu podatkowego z tytułu przejęcia przez Ośrodek majątku państwowej jednostki budżetowej, w tym środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, należności i wierzytelności, 3) określenia, czy przychody z innego źródła niż dotacja
1. Czy otrzymane wynagrodzenie (rekompensata) z budżetu danej gminy stanowi obrót będący podstawą opodatkowania podatkiem od towarów i usług? 2. Czy Spółka powinna dokumentować obrót z tego tytułu fakturą VAT, czy wystarczy innym dokumentem księgowym np: notą księgową - obciążeniową?
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu towarów i usług sfinansowanych z otrzymanej dotacji z PFRON oraz czy ww. dotacja stanowi obrót podlegający opodatkowaniu VAT.
Czy otrzymane z Powiatowego Urzędu Pracy środki w kwocie 19.400 zł podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, czy Wnioskodawczyni powinna wystawić fakturę wewnętrzną)?
Czy otrzymane środki podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Dotacje będące przedmiotem pytania nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a Wnioskodawca nie ma obowiązku odprowadzania tego podatku z tytułu ich otrzymania.
Uznanie przyznanej dotacji inwestycyjnej oraz płatności otrzymywanych w ramach wsparcia pomostowego za obrót podlegający opodatkowaniu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT dokumentujących zakupy sfinansowane dotacją inwestycyjną i wsparciem pomostowym.
Czy środki otrzymywane przez Spółkę od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na realizację ww. zadań w ramach poszczególnych Działań Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w myśl art. 29 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług?
Czy Fundacja ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT dokumentujących zakup towarów i usług związanych z realizacją projektu pn.: Nie przegap szansy oraz czy podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług otrzymane w związku z tym projektem dotacje i czy istnieje konieczności ich wykazywania w deklaracji VAT-7?
Czy otrzymywane dopłaty przez Miejski Zakład Komunikacyjny w X od Gmin, uczestników międzygminnego porozumienia komunalnego w sprawie lokalnego transportu zbiorowego, należy uznać za odpłatność za świadczone usługi przewozowe, czy też nie stanowią one obrotu w myśl art. 29 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.)?
Czy stanowisko wyrażające się tym, że dotacja otrzymana z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Narodowego Banku Polskiego, przeznaczona na pokrycie kosztów poniesionych przy realizacji 3 odcinkowego filmu telewizyjnego, która nie ma bezpośredniego wpływu na cenę (kwotę należną) towarów dostarczanych lub usług świadczonych przez podatnika i nie wpływa na obrót, o którym mowa w art. 29 ust. 1 ustawy o
Czy dotacja na wymianę okien w pomieszczeniach Biblioteki Publicznej pod wynajem podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Instytut, jako jednostka badawczo-rozwojowa, świadczy usługi naukowo-badawcze. Na prowadzenie części działalności naukowo-badawczej otrzymuje z budżetu państwa dotacje podmiotowe. Przekazywane z budżetu środki nie są związane ze świadczeniem usług w rozumieniu art. 8 ustawy o VAT, a więc nie mają wpływu na cenę usług. Czy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT od zakupów zrealizowanych
Czy dotacja podmiotową, którą otrzymuje jednostka powinna być uwzględniona w obrocie podczas wyliczania współczynnika do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego na 2006 r. i do korekty za 2005 r.?