Uznanie dokonywanych transakcji za nietransakcyjną wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Skutki podatkowe opodatkowania transakcji zakupu i sprzedaży Telefonów używanych.
Uznania dostawy konstrukcji stalowej dokonywanej przez A. Sp. z o.o. na rzecz B. S.A. za odpłatną dostawę krajową, podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz prawa do odliczenia podatku VAT wykazanego na fakturach wystawionych z tytułu dostawy towarów dokonywanej przez A. Sp. z o.o. na rzecz B. S.A.
Wniosek w zakresie możliwości zastosowania stawki podatku VAT 0% dla opisanej wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz obowiązku wystawienia faktury dokumentującej dostawę na terytorium kraju, w przypadku przedstawionych wariantów organizacji transportu towarów, do których przypisane zostały zestawy dokumentów
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur korygujących wystawionych przez kontrahenta oraz okres, w którym Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia tego podatku.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur korygujących wystawionych przez kontrahenta oraz okres, w którym Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia tego podatku.
Opodatkowania stawką VAT 0% wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów - dostawa do oszusta.
Prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktury wystawionych przez dostawców oraz ustalenia, czy wystawienie faktury zaliczkowej dokumentującej otrzymanie od Kontrahenta z UE sumy pieniężnej (mającej charakter zaliczki/przedpłaty w związku z realizowanymi zamówieniami) w ramach WDT, jak i samo otrzymanie takiej sumy pieniężnej nie spowoduje powstania po stronie Wnioskodawcy obowiązku podatkowego
Powstanie obowiązku podatkowego zgodnie z art. 20 ust. 9 ustawy z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia jachtu, prawo do odliczenia podatku VAT w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem jachtu oraz brak obowiązku złożenia VAT-23 i wpłacenia podatku VAT na rachunek właściwego organu podatkowego w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego.
Opodatkowania dostaw transakcji łańcuchowych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego na wystawionych fakturach z tytułu nabycia towarów w Polsce.
Opodatkowanie dostawy dokonywanej w Wariancie 1 i 2 jako dostawy krajowej opodatkowanej w Polsce, uznanie dostawy dokonywanej na rzecz Odbiorcy w Wariancie 1 i 2 za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów opodatkowaną stawką 0% oraz prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony.
Brak opodatkowania dokonanej transakcji oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie wykazania w deklaracjach faktycznie dokonanych transakcji oraz korekty pierwotnie wykazanych transakcji krajowych
Uznanie, że przemieszczenia wyrobów akcyzowych w opakowaniach jednostkowych, poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy, nie powinny odbywać się na podstawie dokumentu e-SAD lub dokumentu zastępującego e-SAD.
Uznanie pierwszej dostawy w łańcuchu za dostawę krajową, zastosowanie stawki podatku VAT w wysokości 0% dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.
Uznanie pierwszej dostawy w łańcuchu za dostawę krajową, zastosowanie stawki podatku VAT w wysokości 0% dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w pełnej wysokości wynikające z faktur dokumentujących zakup towarów.
Brak stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, uznanie realizowanych transakcji za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz prawo do odliczenia i zwrotu podatku naliczonego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie od kontrahenta.
Obniżenie podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w związku z udzieleniem rabatu pośredniego
Prawo do odliczenia podatku VAT z tytułu przemieszczeń towarów własnych z Polski do innych krajów członkowskich UE.
Okres rozliczeniowy, w którym należy wykazać korektę podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów wynikającą z faktur korygujących in plus i in minus, ustalenie kursu waluty obcej, według którego należy rozliczyć korektę wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów oraz możliwość wystawienia zbiorczej faktury korygującej.
Rozliczenie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w miesiącu wrześniu 2022 r. ze stawką podatku VAT w wysokości 0% oraz obowiązku podatkowego z tytułu wykonywania przyszłych wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów.
Możliwość wystawienia faktury korygującej „do zera” do pierwotnej faktury VAT, a następnie wystawienia nowej faktury VAT na prawidłową ilość sztuk wyrobów jakie znalazły się w posiadaniu klienta w wyniku dokonanej wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów; prawo do zastosowania stawki 0% podatku od towarów i usług właściwej dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz określenie momentu powstania obowiązku