dokumentowanie wydatków
Interpretacja
25.10.2024 Podatki

Obniżenie kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z zakupem towarów udokumentowanych „paragonem niefiskalnym”.

Interpretacja
23.09.2024 Podatki

Określenie czy podstawą do uznania wydatków na nabycie uszkodzonych sprzętów RTV stanowiących w chwili nabycia odpad, za koszty uzyskania przychodu będą dowody wewnętrzne bez danych personalnych osób fizycznych sprzedających te towary.

Interpretacja
06.09.2024 Podatki

W związku z brakiem możliwości uzyskania zewnętrznych obcych dowodów źródłowych, Kierownik Jednostki zezwala na udokumentowanie operacji gospodarczej za pomocą księgowego dowodu zastępczego, żeby móc udokumentować operację gospodarczą i rozliczyć w księgach zapłatę za nią, a także zaliczyć do kosztów podatkowych/ecit.

Interpretacja
02.12.2022 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania odpisów amortyzacyjnych.

Interpretacja
18.11.2022 Podatki

Koszty uzyskania przychodów ze sprzedaży nieruchomości w sytuacji gdy zostały poniesione wydatki na budowę budynku mieszkalnego lecz opłacone usługi w części nie zostały wykonane.

Interpretacja
22.08.2022 Podatki

‒ Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych przed dniem podziału, dokumentujących dostawę towarów lub świadczenie usług przed podziałem, a związanych z ZCP Wydzielanym, w sytuacji gdy prawo do odliczenia podatku naliczonego powstanie w dniu podziału lub po dniu podziału, ‒ prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych w dniu lub po dniu

Interpretacja
16.05.2022 Podatki

Brak możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej przy braku posiadania dokumentów stwierdzających poniesienie wydatków i wystawionych na wnioskodawcę.

Interpretacja
02.05.2022 Podatki

Do kosztów uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego, w rozumieniu art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych można zaliczyć udokumentowane fakturami VAT nakłady zwiększające wartość tego lokalu, poczynione w czasie jego posiadania, tj. od dnia objęcia w posiadanie lokalu mieszkalnego, po protokolarnym odbiorze kluczy.

Interpretacja
22.04.2022 Podatki

Brak możliwości odliczenia od dochodu – w zeznaniu podatkowym za 2021 r., w ramach ulgi rehabilitacyjnej określonej w art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – wydatków na zakup miernika krzepliwości krwi wraz z paskami do pomiaru oraz poniesionych na zakwaterowanie i wyżywienie podczas przebywania w zakładzie rehabilitacji leczniczej i korzystania z rehabilitacji, gdyż

Interpretacja
16.07.2021 Podatki

Ustalenie, zakup drewna za gotówkę za kwotę powyżej 15.000 zł umożliwi zaliczenie tego wydatku do kosztów uzyskania przychodów (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)

Interpretacja
28.10.2019 Podatki

Do wydatków na cele rehabilitacyjne należy zakwalifikować wydatki na wymianę źródła ciepła, na opłacenie zabiegów rehabilitacyjnych, pobytu na turnusie rehabilitacyjnym, na leczeniu w zakładzie lecznictwa uzdrowiskowego oraz na używanie przez osobę niepełnosprawną samochodu osobowego stanowiącego własność lub współwłasność tej osoby. Dokumentami uprawniającymi do odliczeń jest faktura VAT, rachunek

Interpretacja
04.02.2019 Podatki

Nieudokumentowane koszty poniesione na remont mieszkania nie pomniejszają przychodu z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości.

Interpretacja
09.11.2017 Podatki

W zakresie braku prawa do odliczenia kwot podatku VAT, wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na realizację szkolenia.

Interpretacja
07.06.2016 Podatki

Czy rozliczając podatek dochodowy od osób fizycznych za 2015 rok Wnioskodawca może odliczyć od dochodu wydatki za pobyt z zabiegami zdrowotnymi/rehabilitacyjnymi w ramach ulgi rehabilitacyjnej na podstawie opisanych faktur?

Interpretacja
05.05.2016 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej w odniesieniu do prawa odliczenia od dochodu poniesionych wydatków związanych z zakupem, w 2015 r. pieca centralnego ogrzewania na opał tradycyjny.

Interpretacja
08.12.2015 Podatki

Czy wydatki poniesione przez pracowników Spółki udokumentowane paragonami fiskalnymi za usługi parkingowe i taksówkowe, fakturami imiennymi wystawionymi na pracowników, biletami komunikacyjnymi i lotniczymi oraz oświadczeniami pracownika o poniesionych kosztach, mogą być uznane za koszt uzyskania przychodów?

Interpretacja
17.07.2014 Podatki

Czy spłata ww. rat kredytu hipotecznego udzielonego na cele mieszkaniowe spełnia warunek uprawniający do zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. e) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a jeżeli tak, to w jakiej części?

Interpretacja
28.06.2013 Podatki

1. Czy każdy z rodziców (podatników) małoletniego dziecka może skorzystać z tego samego samochodu osobowego w celu skorzystania z odliczenia w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej? 2. Czy każdy z rodziców małoletniego dziecka może dokonać odliczenia wskazanych wydatków w ramach swojego limitu do kwoty 2.280 zł, czy limit ten odnosi się do liczby małoletnich dzieci, czy w tym przypadku obowiązuje jeden

Interpretacja
03.06.2013 Podatki

1. Czy Wnioskodawca może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej w zakresie ponoszonych kosztów za leki za rok 2012? 2. Czy Wnioskodawca może dokonać odpisu za prywatny pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym od kwietnia do czerwca 2012 r.? 3. Czy Wnioskodawca może dokonać odpisu wydatków za dodatkowe zabiegi rehabilitacyjne, które były wykonywane w ośrodku rehabilitacyjnym NFZ od lipca do sierpnia 2012 r.? 4.

Interpretacja
08.11.2012 Podatki

Czy przychody ze zbycia mieszkania wydatkowane w okresie dwóch lat od sprzedaży na przebudowę, remont i modernizację domu mieszkalnego kwalifikują się do zwolnienia przedmiotowego wymienionego w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych także wtedy, gdy wydatkował je w ten sposób, że powierzał pieniądze na ściśle określony cel inwestycyjno-mieszkaniowy osobom trzecim

Porada
28.04.2012 Kadry i płace

Jeden z naszych pracowników przez kilka dni był w podróży służbowej, w którą udał się firmowym samochodem. Pracownik przedstawił kilka paragonów za parkowanie. Czy mamy obowiązek zwrócić mu koszty parkowania?

Poprzednia Następna