Brak opodatkowania dofinansowania otrzymanego w formie dotacji na realizację, brak opodatkowania otrzymanych wpłat mieszkańców, konieczność dokonania korekt faktur wystawionych dla mieszkańców o ujęty w nich podatek VAT. konieczność dokonania korekty faktur obciążających mieszkańców o wysokość doliczonego podatku VAT od całości instalacji, brak prawa do odliczenia w pełnej wysokości podatku VAT naliczonego
Rozliczenie oraz udokumentowanie transakcji polegającej na wspólnym świadczeniu usług (...) w ramach jednej kompleksowej oferty pod nazwą „X”
Opodatkowanie wpłat otrzymanych od Mieszkańców. Zwolnienie z obowiązku dokumentowania fakturami bądź ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej otrzymanych wpłat. Zaliczenie do podstawy opodatkowania otrzymanej dotacji i jej opodatkowanie. Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Określenia czy wypłacane świadczenie pieniężne Klientom będzie stanowiło podstawę obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego z tytułu dostawy towarów (samochodów) na rzecz Leasingodawcy. Termin obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwota podatku należnego. Dokumentowanie wypłaconego świadczenia pieniężnego.
Nie każdy pracodawca jest płatnikiem składek na PFRON. Po pierwsze, zależy to od stanu zatrudnienia, a po drugie, od tego, czy firma zatrudnia osoby niepełnosprawne. Obowiązek wpłat na PFRON dotyczy pracodawców zatrudniających co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy. Zatem o obowiązku wpłat na Fundusz nie decyduje liczba pracowników, lecz liczba zajmowanych przez nich
Czy Spółka może dokonać odliczenia naliczonego w fakturach dla rolników ryczałtowych podatku od towarów i usług proporcjonalnie do dokonanej zapłaty i nie odliczać podatku od towarów i usług naliczonego w fakturach dla rolników ryczałtowych proporcjonalnie do kwoty potrąconej składki plantatorskiej?
W jaki sposób powinny być rozliczone podatkowo wpłaty członków Stowarzyszenia z tytułu zaległych podatków, a w szczególności w jaki sposób powinny być udokumentowane i księgowane wpłaty z tego tytułu?
Czy prowadzenie ewidencji przychodów zwolnionych od podatku w postaci rejestru kasowego, sporządzonej na podstawie dowodów wpłat będzie prawidłowym udokumentowaniem przychodów zwolnionych od podatku , które zostaną wykazane w deklaracji VAT-7.
Wnioskodawca pyta, czy postępuje słusznie i zgodnie z przepisami prawa, zaprzestając wystawiania faktur i naliczania podatku VAT w momencie rozwiązania umowy najmu lokalu użytkowego ?
Czy można odliczyć od dochodu darowiznę na cele charytatywno-opiekuńcze na rzecz kościelnych osób prawnych, w przypadku, gdy na udokumentowanie dokonania tej darowiznypodatnik posiada jedynie pokwitowanie jej odbioru?
Czy można odliczyć od dochodu osiągniętego w roku 2004 odsetki od kredytu spłacone w roku 2004 pomimo tego, że akt notarialny został sporządzony w 2005 roku, w jakiej wysokości podlegają odliczeniu zapłacone odsetki w przypadku gdy kredyt zaciągnięty jest przez trzech współkredytobiorców oraz czy na potwierdzenie zapłaty odsetek wystarczy przedłożenie dowodów ich wpłaty ?
Dokumentowanie obciążeń mieszkańców gminy opłatami z tytułu dostawy mediów (centralnego ogrzewania i ciepłej wody).
Podatnik przekazał w formie gotówkowej na rzecz kościelnej osoby prawnej darowizny na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą. Za każdą przekazaną darowiznę otrzymał pokwitowanie odbioru wystawione przez obdarowanego. Ponadto, po wydatkowaniu całości kwot darowizny na w/w działalność kościelna osoba prawna przedstawi podatnikowi stosowne sprawozdanie. W związku z powyższym podatnik prosi o udzielenie
Czy przyjęty przez spółdzielnię niżej podany sposób dokumentowania obrotów dla potrzeb rozliczeń z tytułu podatku od towarów i usług jest prawidłowy:1. usługi wymienione w art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy będą rejestrowane w rejestrze sprzedaży VAT na podstawie noty księgowej zawierającej obrót dotyczący wszystkich lokali mieszkalnych,2. usługi dotyczące opłat eksploatacyjnych za garaże ewidencjonowane
dotyczy opłat ewidencyjnych od wpisu do dowodu rejestracyjnego kolejnego terminu badania technicznego
Czy wpłata w związku z realizacją inwestycji wspólnej - budowy kanalizacji sanitarnej wraz z podłączeniem do niej budynku mieszkalnego przy udziale i współfinansowaniu gminy dokonana na kwitariusz opieczętowany przez społeczny komitet budowy sieci kanalizacyjnej, a następnie przekazana zbiorczym dowodem wpłaty do banku na konto gminy podlega odliczeniu od dochodu w 2003 r.?