Odpłatne udostępnienie przedmiotowej infrastruktury kanalizacyjnej na rzecz Spółki na podstawie umowy dzierżawy będzie stanowić po stronie Gminy czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT. W związku z otrzymaniem przez Gminę dofinansowania na realizację przedmiotowej inwestycji Gmina nie będzie zobowiązana do rozliczenia podatku VAT należnego. Gminie będzie przysługiwać prawo do odliczenia pełnych
Brak prawa do odzyskania (w drodze odliczenia lub zwrotu) podatku VAT naliczonego, ani w całości, ani w części, zarówno w trakcie jak też po zakończeniu inwestycji.
Zwolnienie z opodatkowania wypłacanych z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych kwot dofinansowania do półkolonii dla dzieci.
Udział pracowników i ich współmałżonków w zagranicznej, dofinansowanej z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, uczestnictwo w której odbędzie się na zasadzie dobrowolności i powszechnej dostępności dla osób uprawnionych i która ma na celu integrację załogi i poprawienie tym samym relacji służbowych, nie stanowi dla pracowników przysporzenia majątkowego, a tym samym nieodpłatnego świadczenia, o
Kwota dofinansowania do wypoczynku wykupionego za pośrednictwem biura podróży, zorganizowanego przez podmiot prowadzący działalność w tym zakresie w formie wczasów - na każde niepełnoletnie dziecko z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych - objęta jest zwolnieniem przedmiotowym wynikającym z art. 21 ust. 1 pkt 78 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przez podmiot prowadzący działalność
Czy wypłacenie lub postawienie pracownikowi do dyspozycji kwoty dopłaty do wypoczynku dziecka, o którym mowa w stanie faktycznym, skutkuje powstaniem po stronie Spółki obowiązku płatnika w zakresie poboru zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od kwoty tej dopłaty w części przypadającej proporcjonalnie na jeden (ostatni) dzień obozu, w którym dziecko ww. pracownika ukończone miało 18 rok
świadczenie przekazane pracownikom oraz prokuratorom w postaci dopłaty do wypoczynku dziecka ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, bądź z innych źródeł nie korzysta ze zwolnienia od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 78 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż jak stwierdza sam Wnioskodawca wypoczynek ten jest organizowany przez firmę, która nie jest podmiotem
Czy pobierając od pracowników częściową odpłatność za zakupione przez Wnioskodawcę wczasy i kolonie, Wnioskodawca jest obowiązany do opodatkowania tych kwot podatkiem od towarów i usług, biorąc pod uwagę, że w fakturach zakupowych nie występuje kwota podatku VAT naliczonego, a jeśli nawet jest wykazywany to Wnioskodawca nie odlicza podatku z takiej faktury. Jeżeli tak to czy istnieje obowiązek dokumentowania
Czy przysługuje Wnioskodawcy prawo do odliczenia podatku w części odpowiadającej wysokości dopłat pracowników czy ewentualnie przysługuje mu prawo do odliczenia podatku w całości?
Czy zwolnienie pracowników częściowo z odpłatności za wczasy, w stanowiącym własność Wnioskodawcy ośrodku, może korzystać z wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT, w oparciu o art. 8 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług, jeżeli przedmiot tych usług mieści się w działalności?
Dofinansowanie z funduszu socjalnego, byłym pracownikom (emerytom i rencistom) części kosztów wycieczki organizowanej przez pracodawcę.
Czy korzysta ze zwolnień określonych w art. 21 ust. 1 pkt 26, 38, 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wartość wypłaconych - pracownikom, rencistom i emerytom oraz osobom pozostającym na zasiłku przedemerytalnym - świadczeń, sfinansowanych ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych?
Czy Spółka postępuje prawidłowo przy odsprzedaży pracownikom usług wypoczynku opodatkowując podatkiem od towarów i usług zarówno kwotę ponoszoną bezpośrednio przez pracownika na rzecz Spółki jak i kwotę dofinansowania z ZFŚS?
Obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej, w przypadku dofinansowania na kolonie (częściowo odpłatne przez pracownika) oraz udzielania pożyczek na cele mieszkaniowe z ZFŚS
Czy zwolnienie pracowników częściowo z odpłatności za wczasy, w stanowiącym własność Wnioskodawcy ośrodku, może korzystać z wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT, w oparciu o art. 8 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług, jeżeli przedmiot tych usług mieści się w jego działalności?
Spółka zakupuje od kontrahentów obcych usługi w zakresie wypoczynku, tj. wczasy, obozy i kolonie (PKWiU 55.2) ze środków ZFŚS. Następnie Jednostka sprzedaje te usługi za częściową odpłatnością swoim pracownikom, rencistom i emerytom.Jaki jest sposób opodatkowania tego świadczenia oraz możliwość odliczenia podatku naliczonego przy jego nabyciu w pełnej wysokości?
Czy odsprzedając pracownikowi zakupioną na rachunek usługę wczasową od kontrahenta nie będącego podatnikiem podatku od towarów i usług, w części która nie została dofinansowana z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, należy należny podatek od towarów i usług obliczyć metodą "do stu" czy "w stu"?
1. Czy przysługuje prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur dokumentujących zakup wczasów, kolonii i obozów dla pracowników i ich rodzin w sytuacji, gdy objęte zostały dofinansowaniem z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych?2. Czy faktura VAT wystawiona na częściową odpłatność pracownika powinna zawierać wyliczony podatek należny?
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług:1) odszkodowanie za bezumowne korzystanie z lokalu ?2) wpłaty dokonywane przez właścicieli lokali w budynkach wspólnot na utrzymanie części wspólnej nieruchomości ?3) dofinansowanie do wczasów i wypoczynku dzieci wypłacane z ZFŚS dla pracowników i emerytów lub rencistów ?
Czy wydatki poniesione na działalność socjalną pracowników, określoną w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz. U. Nr 70, poz. 335 ze zm.), pokryte ze środków działalności spółki, a nie ze środków zgromadzonych na koncie zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, stanowią koszty uzyskania przychodów?