Czy osiągnięty przez Spółkę dochód w całości korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 45 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jeżeli zostanie przeznaczony na pokrycie wydatków zgodnych z tymi, które określono w art. 17 ust. 8 tej ustawy?
W zakresie skutków podatkowych najmu długoterminowego nieruchomości położonych na terytorium Wielkiej Brytanii i Irlandii: wartość początkowa, ujawnienie, podatek u źródła, MLI, różnice kursowe i odsetki do wartości początkowej, grunty, skutki sprzedaży.
Zastosowanie tzw. klucza przychodowego, o którym mowa w art. 15 ust. 2 i 2a ustawy.
Ustalenie dochodu z najmu nieruchomości, indywidualna stawka amortyzacji.
Czy przychody Wnioskodawczyni z najmu lub dzierżawy opisanych nieruchomości stanowić będą przychody ze źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w konsekwencji będą mogły być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
1. Czy wpłacony przez najemców czynsz na konto wspólne należące do współwłaścicieli w ciągu roku podatkowego pomniejszony o zapłacone zobowiązania wynikające z utrzymania nieruchomości będą dopiero dochodem właściciela w chwili postawienia do jego indywidualnej dyspozycji - czyli w chwili rozliczenia i przekazania należnej każdemu ze współwłaścicieli proporcjonalnej do posiadanego udziału w nieruchomości
Czy przedstawiony sposób ustalenia kosztów wspólnych opisanym wyżej kluczem przychodowym jest zgodny z art. 7 ust. 2 oraz ust. 3 pkt 1 i pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?
Prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony związany z zadaniem pn. .
Czy opłaty za użytkowanie lokalu oraz za media ponoszone przez najemcę i wpłacane na konto wynajmującego związane z przedmiotem najmu nie są składnikiem przychodu z najmu?
Czy istnieje możliwość odliczania od przychodów z tytułu najmu ww. mieszkania odsetek od kredytu hipotecznego zaciągniętego na jego zakup?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z najmu.
Skoro pierwszy przychód Wnioskodawczyni uzyskała w dniu 31 stycznia 2010 r. zatem złożone w dniu 19 stycznia 2010 r. oświadczenie o wyborze formy opodatkowania zostało złożone przed dniem uzyskania przychodu tj. zgodnie z art. 9a ust. 2 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy Wnioskodawczyni miała prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów całość kosztów proporcjonalnie do wynajmowanej powierzchni (mowa tu o kosztach odsetek od kredytu, różnic kursowych, obowiązkowych ubezpieczeń kredytu oraz wszystkich opłat związanych z eksploatacją mieszkania) ponoszonych od dnia przekazania lokalu mieszkalnego pod wynajem?
Czy opłaty dodatkowe (zarówno zaliczkowe, jak i kwota wynikająca z rozliczenia rocznego) są przychodami związanymi z działalnością gospodarczą (przychodami należnymi), o których mowa w art. 12 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w tym również zwracana najemcom nadpłata?
1. Czy w przypadku korzystania z samochodu na podstawie umowy leasingu, możliwe jest zaliczanie rat leasingowych i innych kosztów jego utrzymania do kosztów uzyskania przychodów? 2. Czy w przypadku zakup samochodu na kredyt, możliwe jest wpisanie go do ewidencji środków trwałych i zaliczanie jego amortyzacji wraz z odsetkami kredytowymi i innymi kosztami eksploatacji do kosztów uzyskania przychodów
Czy refakturowane koszty opłat eksploatacyjnych i inne koszty obciążające wynajmowaną nieruchomość stanowią przychód podlegający opodatkowaniu zgodnie z art. 6 ust. 1a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów uzyskiwanych przez
Czy w zeznaniu podatkowym za 2009 r. Wnioskodawca jako współwłaściciel nieruchomości powinien uwzględnić 50% dochodów z tego tytułu?
opodatkowanie przychodu osiągniętego w związku ze sprzedażą metali szlachetnych przez klienta będącego osobą fizyczną oraz obowiązków płatnika związanych z uzyskanym przychodem.
Czy opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym podlega kwota uzyskiwana od najemcy z tytułu najmu, tj. 800 zł, czy również wydatki związane z eksploatacją lokalu mieszkalnego opłacane przez najemcę, takie jak: czynsz, energia elektryczna, gaz, telewizja kablowa oraz internet?
Czy przychodem osiąganym z najmu przez wynajmującego w rozumieniu art. 6 ust. 1a ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, będzie wyłącznie suma pieniędzy wręczana wynajmującemu przez przyszłego najemcę tytułem czynszu za najem rozumianego jako wynagrodzenie za oddanie lokalu do używania, czy także - oprócz powyższego
Czy odsetki od kredytu zaciągniętego na zakup lokalu mieszkalnego przeznaczonego na wynajem do momentu oddania lokalu do użytkowania podnoszą wartość lokalu (do celów amortyzacji), a od momentu najmu stanowią koszt uzyskania przychodu?
Czy dochody uzyskiwane z najmu mogę rozliczać u siebie w całości, o czym stosownym pismem powiadomiłam Naczelnika Urzędu Skarbowego w K. do 20 stycznia 2008r. (art. 8 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych)?