Interpretacje

Interpretacja
03.09.2024 Podatki

Wypłata odszkodowania spełnia przesłanki o których mowa w art. 89a ust. 4 ustawy, a tym samym niesie za sobą obowiązek zwiększenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego w odpowiedniej części.

Interpretacja
24.08.2022 Podatki

Czy w przypadku zapłaty lub zbycia należności wynikających z wierzytelności Wnioskodawcy, które to zdarzenia nastąpią po roku podatkowym, w którym Spółka ujęła w uldze na złe długi, w którym zostały spełnione warunki wskazane w przepisach, Spółka będzie zobowiązana: 1. Zwiększyć podstawę opodatkowania (dochody) w zeznaniu za rok podatkowy, w którym otrzymała zapłatę lub cenę w przypadku zbycia wierzytelności

Interpretacja
10.05.2022 Podatki

Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego, wynikającego z opisanej w stanie faktycznym faktury zakupowej w rozliczeniu za okres, w którym należność została uregulowana. Brak zobowiązania do dokonywania korekt podatku VAT naliczonego za wcześniejsze okresy rozliczeniowe, z uwagi na fakt, że pierwotnie podatek VAT naliczony z przedmiotowej faktury nie został odliczony.

Interpretacja
10.03.2022 Podatki

Prawo do zastosowania ulgi na złe długi, tj. obniżenia podatku VAT należnego oraz określenie terminu dokonania korekty podatku VAT należnego.

Interpretacja
09.11.2021 Podatki

Prawo do skorygowania podstawy opodatkowania oraz podatku należnego na podstawie art. 89a ust. 1 ustawy.

Interpretacja
13.09.2021 Podatki

Wnioskodawca nie będzie uprawniony do skorzystania z „ulgi na złe długi”

Interpretacja
21.07.2021 Podatki

Obowiązek zwiększenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego w rozliczeniu za okres, w którym dokonano cesji wierzytelności – ulga na złe długi

Interpretacja
15.06.2021 Podatki

Uprawnienie do dokonania korekty podstawy opodatkowania i podatku należnego z tytułu świadczenia usług w przypadku wierzytelności, których nieściągalność została uprawdopodobniona.

Interpretacja
19.05.2021 Podatki

Ustalenie, czy Wnioskodawca może skorzystać z „ulgi na złe długi w CIT.

Interpretacja
11.05.2021 Podatki

Wnioskodawca nie miał prawa do obniżenia podstawy opodatkowania i kwoty podatku należnego w związku z wystąpieniem u niego wierzytelności uznanych jako nieściągalne po upływie dwóch lat licząc od końca roku, w którym została wystawiona faktura nr 3033 dokumentująca wierzytelność, gdyż korekta powinna zostać dokonana z uwzględnieniem treści obowiązującego przepisu art. 89a ust. 2 pkt 5 polskiej ustawy

Interpretacja
01.09.2020 Podatki

Czy działając na podstawie art. 15zzzg ust. 2 wnioskodawca: - dla podmiotów, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19 i które złożą wniosek o odstąpienie od dochodzenia należności ze względu na epidemię, będzie świadczyć usługi bezpłatnie nie wystawiając faktur i czy w związku z powyższym wskazana usługa nie będzie

Interpretacja
24.06.2019 Podatki

Obowiązek zwiększenia podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług oraz ustalenia podatku należnego od kwoty uzyskanego odszkodowania.

Interpretacja
22.11.2018 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej w lipcu 2014 r., która została uregulowana po upływie 150 dni od terminu płatności w okresie rozliczeniowym, w którym dokonano zapłaty.

Interpretacja
06.02.2017 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie niedokonywania przez Gminę rozliczeń VAT należnego z tytułu wykonywanych przez Zakład odpłatnych czynności w zakresie zbiorowego odprowadzania ścieków i dostarczania wody oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki inwestycyjne związane z budową infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.

Interpretacja
08.12.2016 Podatki

Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, uiszczonego z tytułu uregulowania kwoty wynikającej z ugody odpowiednio w kolejnych miesiącach, w których kwota ta została faktycznie wpłacona na rzecz usługodawcy.

Interpretacja
25.11.2016 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do skorzystania z ulgi na złe długi w sytuacji gdy towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło Wnioskodawcy odszkodowanie w części pokrywające szkodę oraz obowiązku zwiększenia podstawy opodatkowania w przypadku wypłaty odszkodowania z tytułu nieściągalnych wierzytelności.

Interpretacja
06.06.2016 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego z tytułu wierzytelności nieściągalnych w sytuacji uregulowania wierzytelności w formie potrącenia zobowiązania Spółki z tytułu zakupu nieruchomości z należnością z tytułu udzielenia Pożyczki.

Interpretacja
05.05.2016 Podatki

Odliczenie podatku naliczonego według proporcji w związku z wystąpieniem sprzedaży mieszanej przy uwzględnieniu korekty wynikającej z art. 89b ustawy.

Interpretacja
12.01.2016 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT wystawianych przez Faktora w związku ze świadczeniem usług faktoringu oraz brak konieczności dokonania korekty podatku naliczonego w świetle art. 89b ustawy o podatku od towarów i usług.

Poprzednia Następna