Brak obowiązku odprowadzenia podatku VAT od sprzedaży nieruchomości (działki zabudowanej budynkiem i udziału w działce stanowiącej drogę dojazdową) w trybie licytacji w sądowym postępowaniu egzekucyjnym przez komornika sądowego.
Ustalenia, czy Wnioskodawcy przysługuje na podstawie art. 18f ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „Ustawa CIT”) prawo do dokonania zmniejszenia podstawy opodatkowania określonej zgodnie z art. 18 Ustawy CIT o wartość przychodów z tytułu Wierzytelności w zeznaniu za rok podatkowy 2022
Czy Wnioskodawca postąpił w prawidłowy sposób zaliczając do KUP 2022 r. wartość netto wierzytelności objętych Fakturami, które zostały odpisane jako nieściągalne na dzień 31 grudnia 2022 r.?
Sprzedaż egzekucyjna nieruchomości, spełnienia warunki zastosowania do dostawy przedmiotowej nieruchomości zwolnień od podatku od towarów i usług.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego, z faktury wystawionej w imieniu Dłużnika przez Komornika dokumentującej nabycie przez Spółkę Nieruchomości e toku licytacji przeprowadzonej w ramach postępowania egzekucyjnego.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży w trybie egzekucji dwóch zabudowanych nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości w drodze egzekucji sądowej.
Opodatkowanie licytacyjnej sprzedaży Nieruchomości A-I wraz z udziałem do każdej ww. Nieruchomości po 1/16 części działki gruntu Nieruchomości J oraz możliwości skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT dla sprzedaży Nieruchomości A-I.
Opodatkowania sprzedaży egzekucyjnej nieruchomości gruntowej zabudowanej, stanowiącej dwie niesąsiadujące bezpośrednio ze sobą działki gruntu o nr (A) oraz (B) o łącznej powierzchni (…) ha objęte jedną księgą wieczystą nr (C) należącej do dłużnika.
Ustalenie, czy w związku z art. 16 ust. 1 pkt 26a updop podatnik może uznać wierzytelność w ciężar kosztów podatkowych w terminie (to jest roku 2022) zebrania dokumentacji.
Możliwość skorygowania podstawy opodatkowania oraz podatku należnego zgodnie art. 89a ust. 2a pkt 2 ustawy.
Do planowanej przez Komornika sprzedaży nieruchomości zabudowanej zastosowanie znajdzie norma wynikająca z przepisu art. 43 ust. 21 ustawy.
Analiza opisu zdarzenia przyszłego oraz treści przywołanych przepisów prawa prowadzi do stwierdzenia, że w sprawie znajdzie zastosowanie art. 43 ust. 21 ustawy, tj. przyjęcie, że warunki zastosowania zwolnień, o których mowa w art. 43 ust. 1 pkt 10, pkt 10a ustawy nie są spełnione. Tym samym w analizowanym przypadku dostawa opisanej we wniosku nieruchomości nie korzysta ze zwolnienia od podatku VAT
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z dokumentu celnego.
opodatkowanie sprzedaży nieruchomości w drodze postępowania egzekucyjnego
obowiązki płatnika w związku z odpracowaniem zaległości przez dłużników
Ustalenie, czy Spółka uprawniona jest do zaliczenia spisanych wierzytelności wobec Kontrahenta do kosztów uzyskania przychodów oraz w którym roku Spółka powinna zaliczyć wierzytelność do kosztów uzyskania przychodów tj. czy w roku 2018, kiedy doszło do zakończenia postępowania upadłościowego i wykreślenia Kontrahenta z rejestru spółek, czy też w roku 2021, kiedy fizycznie uzyskała dokumenty potwierdzające
Prawo do skorygowania podstawy opodatkowania oraz podatku należnego na podstawie art. 89a ust. 1 ustawy.
Opodatkowanie sprzedaży w drodze licytacji egzekucyjnej nieruchomości.
Wnioskodawca nie będzie uprawniony do skorzystania z „ulgi na złe długi”