Obowiązki płatnika związane z rozliczeniami pracowniczymi osób niepełnosprawnych
Obowiązki płatnika związane z rozliczeniami pracowniczymi osób niepełnosprawnych.
Skoro z art. 2 pkt 6 ustawy o rehabilitacji zawodowej wynika, że wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych oznacza przeciętny miesięczny udział osób niepełnosprawnych w zatrudnieniu ogółem w przeliczeniu na pełen wymiar czasu pracy to tym samym ww. wskaźnik należy przyjąć na dany miesiąc. W sytuacji, gdy dniem uzyskania środków z zaliczek na podatek dochodowy jest dzień wypłaty wynagrodzenia (które
Obowiązki płatnika związane z wypłatą wynagrodzeń dla osób niepełnosprawnych.
Obowiązek przekazania kwot pobranych zaliczek na podatek dochodowy na zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
Jaki jest termin przekazania środków pieniężnych na wyodrębniony rachunek zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych w części pochodzących z pobranych zaliczek od wypłaconych wynagrodzeń osób niepełnosprawnych? Jak należy skorygować wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych oraz zaliczkę na podatek od wynagrodzeń?
Czy amortyzacja środków trwałych sfinansowanych z ZFRON (zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych), z tej jego części, która pochodzi z ulgi z zaliczek na podatek dochodowy od wynagrodzeń pracowniczych stanowi koszt uzyskania przychodu?
Czy przekształcenie przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną zakład pracy chronionej w jednoosobową spółkę kapitałową w trybie art. 551 § 5 oraz art. 5841-58413 ustawy Kodeks spółek handlowych będzie korzystać ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych w trybie art. 31 ust. 1 pkt 1 lit. b) ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych?