Interpretacja
27.11.2012 Podatki

Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od rat leasingowych od samochodu nabytego poprzez cesję leasingu.

Porada
15.11.2012 Podatki

W 2010 r. firma GAMMA zawarła umowę leasingu operacyjnego na kilkanaście samochodów firmowych. W związku z poszerzeniem zakresu działalności od spółki powiązanej OMEGA zostało obecnie przejętych (odpłatna umowa cesji praw i obowiązków z umowy leasingu) kilka dodatkowych pojazdów, natomiast pojazdy od firmy leasingowej zostały wykupione na własność. Spółki GAMMA i OMEGA prowadzą działalność w obszarze

Interpretacja
02.03.2012 Podatki

Dokonanie cesji umów leasingu operacyjnego na rzecz innego podmiotu nie będzie rodziło obowiązku skorygowania wcześniej odliczonego podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT wystawionych przez leasingodawcę

Interpretacja
14.12.2010 Podatki

Czy w przypadku, gdy umowa leasingu w dniu cesji nie będzie spełniać warunków określonych w art. 17b ust. 1, to późniejsze nabycie przedmiotu umowy przez nowego korzystającego będzie mogło się wiązać z koniecznością wykazania przychodu w związku z treścią art. 12 ust. 1 pkt 2, w myśl którego przychodem jest wartość otrzymanych nieodpłatnie lub częściowo odpłatnie rzeczy lub praw, a także wartość innych

Interpretacja
06.12.2010 Podatki

Czy Spółka po przejęciu umów leasingu za wartość początkową środków trwałych w leasingu uznać powinna wartość kapitału pozostałą do spłaty na dzień zawarcia cesji? Czy też wartość historyczną wynikającą z umów leasingu zawartych pierwotnie przez Wnioskodawcę (przed cesją umów)?

Interpretacja
06.12.2010 Podatki

Jeżeli po cesji umów za wartość początkową środków trwałych uznać należy wartość historyczną, to czy Spółka traktować może umowy te nadal jako leasing operacyjny do celów podatkowych, biorąc pod uwagę okres trwania leasingu jako całość (przed cesją oraz po cesji)?

Interpretacja
06.12.2010 Podatki

Jeżeli Wnioskodawca wartość nierozliczonych opłat wstępnych od umów leasingu podlegających cesji refakturuje dla Spółki jako koszty związane z cesją umów, czy Spółka w tej sytuacji będzie mogła uznać wartość tych opłat za koszt podatkowy w dacie cesji, czy powinna rozliczyć go w stosunku do okresów trwania umów?

Interpretacja
24.09.2010 Podatki

Czy Wnioskodawca będzie mógł jednorazowo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów opłatę administracyjną?

Interpretacja
12.05.2009 Podatki

Czy opłaty leasingowe wynikające z przejętych umów leasingu samochodów ciężarowych, naliczone od dnia wniesienia aportem przedsiębiorstwa, stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki?

Interpretacja
10.06.2008 Podatki

Czy ponoszone przez Wnioskodawcę opłaty leasingowe oraz koszt poniesionej opłaty wstępnej, związane z umową leasingu operacyjnego, w związku z którą Spółka przejęła wszelkie prawa i obowiązki na mocy zawartej cesji, będą stanowić koszty uzyskania przychodów bez konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu?

Interpretacja
09.05.2008 Podatki

Czy wartość odstępnego zapłaconego poprzedniemu leasingobiorcy jest kosztem uzyskania przychodu, który można odnieść w koszty uzyskania przychodu jednorazowo w roku poniesienia wydatku?

Interpretacja
29.02.2008 Podatki

Czy poniesiony koszt odstępnego na rzecz poprzednio korzystającego z leasingu operacyjnego samochodu osobowego stanowi koszt uzyskania przychodu Spółki?

Interpretacja
13.02.2007 Podatki

Spółka w grudniu 2005r. podpisała umowę leasingu operacyjnego na samochód ciężarowy na okres 36 miesięcy. W październiku 2006r. samochód uległ poważnej awarii , w związku z czym spółka zamierza dokonać cesji umowy leasingu samochodu na inny podmiot gospodarczy i podpisać nową umowę leasingu operacyjnego na nowy samochód ciężarowy.Wątpliwości spółki dotyczą kwestii czy w opisanej sytuacji w przypadku

Interpretacja
13.10.2006 Podatki

Pytanie dotyczy prawa odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia na podstawie cesji umowy leasingu operacyjnego pojazdu samochodowego.