Przeznaczenie dochodów w formie nieoprocentowanych pożyczek na rzecz Rolnika nie jest wydatkiem na cele statutowe w postaci ochrony środowiska, gdyż ze względu na charakter świadczenia objętego tą umową, niezależnie od statusu pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy, unicestwia prawo do skorzystania ze wskazanych zwolnień podatkowych a więc nie stanowi wydatku na cele statutowe.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
Czy dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu udziału w spółce jawnej będą zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu udziału w spółce jawnej będą zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu udziału w spółce jawnej będą zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu udziału w spółce jawnej będą zwolnienie z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?
Ustalenia, czy równowartość dochodu przeznaczonego na pokrycie wydatków na kary umowne, odsetki budżetowe, koszty sądowe oraz zasądzone renty podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w wysokości 19% w przypadku uzyskania przez SPZOZ straty podatkowej.
Czy obowiązek podatkowy (…) zawarty w art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w opisanym stanie faktycznym powstaje z chwilą nabycia udziału w opisanej nieruchomości w drodze zapisu windykacyjnego?
Rozliczenia z tytułu współpracy z fundacją niemiecką – udziałowcem Spółki.
Czy przychód z tytułu umorzonej pożyczki w części dotyczącej wydatkowania jej na spłatę zobowiązań wymagalnych i odsetek wobec wierzycieli pierwotnych oraz spłata dotycząca pokrycia wkładu własnego w projekcie „Termomodernizacja”, jak i spłata należności głównych wobec ZUS i Urzędu Skarbowego z tytułu zaległości objętych układami ratalnymi będących wydatkami statutowymi korzysta ze zwolnienia z opodatkowania
Czy Fundacja prowadząca statutową działalność oświatową oraz wynajem pomieszczeń korzysta ze zwolnienia od podatku od osób prawnych, a jeśli nie, to w jakim momencie powstaje obowiązek podatkowy?
Czy Stowarzyszenie jest zobligowane do odprowadzania podatków z tytułu opłat lokatorów?
1. Czy dochody Fundacji, w tym dochody z Umowy dzierżawy, podlegają zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych w świetle art. 17 ust. 1 pkt 4 Ustawy CIT, mając na uwadze, że dochody Fundacji są przeznaczane na realizację celów statutowych związanych z ochroną środowiska poza terytorium Polski; 2. Czy Fundacja ustalając stawkę podatku dochodowego od osób prawnych - zgodnie z art. 19 ust. 1 Ustawy
Dotyczy ustalenia: - czy Wnioskodawca jest zobowiązany zapłacić podatek dochodowy w związku z dokonaną sprzedażą działek; - jaka stawka podatku dochodowego obowiązuje Wnioskodawcę; - czy podatek dochodowy powinien być liczony od faktycznej wartości rynkowej działki pomniejszonej o kwoty przekazane na cele statutowe i darowizny; - czy Wnioskodawca korzysta ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób
Skutki podatkowe zawarcia umów pożyczek przeznaczonych na budowę budynku dla celów działalności naukowej, szkolnej oraz oświatowej i na nabycie wyposażenia (w tym środków trwałych), stanowiącego pomoce naukowe i dydaktyczne.
Czy Wnioskodawca, będący członkiem „X”, może korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z opłacaniem składek członkowskich do „X”, a więc czy opłacanie opisanych w stanie faktycznym niniejszego wniosku składek członkowskich do „X” jest formą wydatkowania dochodów na cele, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku
Otrzymana przez Stowarzyszenie darowizna stanowiąca część dochodu Spółki, której Stowarzyszenie będzie jednym udziałowcem, będzie podlegała zwolnieniu z art. 17 ust. 1 pkt 4 updop w sytuacji przeznaczenia jej na cele statutowe. W zw. z tym Stowarzyszenie nie będzie zobowiązane do obliczenia i wpłacenia podatku. Wydatkowanie darowizn na objęcie udziałów w spółkach kapitałowych (prowadzących działalność
Czy wartość umorzonych odsetek stanowi dla Fundacji przychód podatkowy? Jeżeli odpowiedź na pytanie 1 będzie twierdząca, to czy przychód ten będzie mógł korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy w przypadku odmowy umorzenia odsetek przez pożyczkodawców, dochód przeznaczony na spłatę pożyczki wraz z odsetkami, będzie mógł korzystać ze
Ustalenie, czy dochody Zrzeszenia, przeznaczone na działalność statutową Zrzeszenia, będą zwolnione z podatku dochodowego zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 lub - alternatywnie - pkt 39 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Zwolnienie z art. 17 ust. 1 pkt 4 updop dochodów przeznaczonych na cele statutowe, na wspieranie innych podmiotów, na pożyczkę oraz ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku zmiany przeznaczenia dochodów lub wydatkowania ich na inne cele niż były przeznaczone.
Ustalenie, czy zapłata przez Fundację kary umownej, z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy najmu stanowi wydatkowanie dochodów Fundacji na cele statutowe stosownie do art. 17 ust. 1 pkt 6c uCIT.
Czy dochody Stowarzyszenia z tytułu prowadzenia przedszkola i żłobka będą korzystały ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w sytuacji kiedy będą przeznaczane na cele statutowej, tj. działalność oświatowa, działalność w zakresie kultury fizycznej i sportu oraz prowadzenie placówek opieki nad dzieckiem do lat 3.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur związanych z realizacją projektu.