Brak prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją operacji.
Brak opodatkowania dotacji przeznaczonej na usunięcie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej oraz brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją przedmiotowego zadania.
Interpretacja indywidualna - brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania (usuwanie folii rolniczych).
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania (folie rolnicze).
Opodatkowanie podatkiem VAT otrzymanej przez Gminę dotacji i prawo do odliczenia podatku naliczonego z otrzymanej faktury za usunięcie folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag.
Brak obowiązku odprowadzania podatku dochodowego od osób fizycznych od dochodów uzyskiwanych z dzierżawy gruntu rolnego wydzierżawianego rolnikowi.
Uznane Powiatu za podatnika z tytułu wydzierżawiania na rzecz kół łowieckich obwodów łowieckich oraz zwolnienia od podatku dla dzierżawy obwodów łowieckich.
uznanie Powiatu za podatnika VAT z tytułu wydzierżawiania obwodów łowieckich na rzecz kół łowieckich oraz stawka podatku VAT dla dzierżawy obwodów łowieckich
Czy Wnioskodawca ma prawo korzystać z możliwości opodatkowania przychodów z prywatnego wynajmu opisanych lokali w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych wg stawki 8,5%?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym przychody z dzierżawy gruntów oraz budynków/budowli wchodzących w skład gospodarstwa rolnego podlegają opodatkowaniu podatkiem PIT?
Czy wypłata przez Spółkę świadczeń pieniężnych na rzecz właścicieli (współwłaścicieli) nieruchomości gruntowych, na tle przedstawionego we wniosku stanu stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego, będzie objęta zwolnieniem od podatku dochodowego od osób fizycznych na mocy art. 21 ust. 1 pkt 120 lit. b i c ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361,
Czy wypłata przez Spółkę świadczeń pieniężnych na rzecz właścicieli (współwłaścicieli) nieruchomości gruntowych, na tle przedstawionego we wniosku stanu stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego, będzie objęta zwolnieniem od podatku dochodowego od osób fizycznych na mocy art. 21 ust. 1 pkt 120 lit. b i c ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361,
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT usługi dzierżawy gruntu na cele rekreacyjne.
Czy Gmina Miasto powinna potraktować dzierżawę gruntu rolnego z przeznaczeniem na ogródek przydomowy lub zieleń jako sprzedaż zwolnioną z opodatkowania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2013r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień?
Czy wydzierżawienie przez Gminę gruntu opisanego we wniosku przeznaczonego na uprawę malin korzystać będzie ze zwolnienia od podatku na podstawie przepisu § 3 ust. l pkt 2 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień (Dz. U. z 2013 r. poz.1722)?
Czy dzierżawa przedmiotowego gruntu podlega opodatkowaniu VAT czy korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług?
W zakresie braku prawa do zwolnienia od podatku VAT dzierżawy gruntów z przeznaczeniem na zieleń przydomową.
Dzierżawa gruntów, które będą użytkowane na cele rolnicze (do produkcji roślinnej), będzie korzystała ze zwolnienia od podatku na podstawie § 13 ust. 1 pkt 4 ww. rozporządzania.
Dzierżawy gruntów na cele rolnicze oraz opodatkowania dzierżawy zabudowań gospodarskich.
Czy dzierżawa gruntów wraz z dzierżawą zabudowań gospodarskich oraz innych ruchomości na cele rolnicze korzysta ze zwolnienia przedmiotowego w podatku VAT w oparciu o §8 ust.1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 97, poz. 970 ze zm.) oraz czy obowiązek podatkowy w przypadku dzierżawy gruntów