Opisany przywóz towarów stanowi ich import, a Spółka będzie obowiązana do rozliczenia podatku VAT z tytułu tego importu towarów w momencie zakończenia procedury składowania celnego, tj. z chwilą dopuszczenia towarów do obrotu; Spółka będzie dysponowała prawem do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wykazanego w dokumencie celnym z tytułu importu; przedstawione nabycie przez
Prawo Spółki, jako importera, do odliczenia podatku VAT w związku z nabyciem towaru od podmiotu mającego siedzibę poza terytorium Unii Europejskiej w ramach transakcji przeprowadzonej na warunkach Incoterms DDP
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na: - zapłatę cła, podatku obrotowego od importu na rzecz Głównego Urzędu Celnego w Niemczech, - odsetek od zaległości celnych na rzecz Głównego Urzędu Celnego w Niemczech.
W zakresie zastosowania dla usługi celnej stawki podatku VAT w wysokości 0% na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 19 ustawy.
WNT - przemieszczenie z Niemiec do Polski towarów zaimportowanych z Chin na terytorium Niemiec w procedurze 4200, obowiązek podatkowy, podstawa opodatkowania, faktura wewnętrzna, informacja podsumowująca.
WNT - przemieszczenie z Niemiec do Polski towarów zaimportowanych z Chin na terytorium Niemiec w procedurze 4200, obowiązek podatkowy, podstawa opodatkowania, faktura wewnętrzna, informacja podsumowująca.
Co stanowi podstawę opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów uprzednio zaimportowanych w Hamburgu?
Czy zakup od koreańskiego kontrahenta towaru, który został dostarczony do Polski po dokonaniu odprawy celnej na terytorium Austrii będzie traktowany jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów?Czy wszystkie kwoty ujęte na fakturze otrzymanej od austriackiego dostawcy, na które składają się: opłata za transport lotniczy towaru z Korei do Warszawy, należności celne, opłata za odprawę celną, opłata przeładunkowa
Czy opłaty celne oraz zapłacone odsetki od ich nieterminowej zapłaty Podatnik może zaliczyć do kosztów podatkowych?
Czy kwota cła zwróconego przez organy celne w wyniku uchylenia decyzji celnych będzie zakwalifikowana w Spółce jako przysporzenie nie stanowiące opodatkowanego przychodu, a w związku z tym czy kwota wypłaty dla Pani M nie będzie kosztem uzyskania przychodu?
Czy zasadnym jest włączenie wartości cła do podstawy opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towaru, uprzednio importowanego z Chin do Hamburga, gdzie dokonano odprawy ostatecznej towaru?
1) Czy można odliczyć podatek naliczony z dokumentu SAD po zakończeniu procedury uszlachetniania czynnego?2) Czy opłacone cło w związku z dopuszczeniem towaru do obrotu można uznać za koszt uzyskania przychodu?