Od 1 stycznia 2019 r. podatnik, sprzedając bony jednego przeznaczenia, powinien je opodatkować w momencie sprzedaży. Natomiast bony jednego przeznaczenia wyemitowane (czyli sprzedane) przed 1 stycznia 2019 r., podlegają opodatkowaniu VAT dopiero w momencie, w którym podatnik zapłaci bonem za towar lub usługę.
Dotyczy opodatkowania podatkiem VAT wydania bonu na realizację określonego rodzaju usług gastronomicznych oraz dokumentowania tego wydania fakturą lub paragonem wydrukowanym z kasy fiskalnej.
Podatek od towarów i usług w zakresie nieuwzględnienia do limitu 150.000 zł kwoty wynikającej z dystrybucji bonów.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży bonów podarunkowych.
ustalenie przychodów i kosztów uzyskania przychodów w związku ze sprzedażą voucherów
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT czynności odsprzedaży bonów oraz sposobu dokumentowania odsprzedaży bonów.
W zakresie określenia momentu powstania obowiązku w podatku od towarów i usług z tytułu udzielanych rabatów, a tym samym momentu obowiązku rejestracji tej sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej oraz określenia podstawy opodatkowania w przypadku sprzedaży towarówz rabatem
Czynność sprzedaży przez Wnioskodawcę kart podarunkowych, nie stanowi czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, natomiast środki pieniężne otrzymane przez Wnioskodawcę w związku z odpłatnym przekazaniem tych kart swoim klientom nie stanowią zaliczki ani przedpłaty.
Moment powstania obowiązku podatkowego oraz obowiązek ewidencjonowania na kasie fiskalnej sprzedaży karty prezentowej
Podatek od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego od sprzedaży bonów podarunkowych.
Rozpoznanie obowiązku podatkowego w momencie otrzymania na rachunek bankowy kwoty przedpłaty oraz dokumentowanie niniejszej przedpłaty fakturą VAT
Czy na skutek zmiany zasad finansowania, na wyżej opisane, emitowanych przez Spółkę Bonów, które będą wydawane pracownikom Spółki, Spółka będzie miała prawo zmniejszyć przychody z działalności gospodarczej, a tym - samym podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych o całą kwotę rabatu, sukcesywnie i proporcjonalnie do stopnia realizacji bonów towarowych przez pracowników?
Czy składki na ubezpieczenie zdrowotne opłacone za pracownika przez Zespól w 2013 r. od wynagrodzeń wypłaconych pracownikom w latach ubiegłych przez podmiot trzeci stanowią przychód pracownika ze stosunku pracy i czy odliczeniu od podatku dochodowego podlega 7,75% podstawy wymiaru składek na podstawie art. 27b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w sytuacji, w której klient dokonuje zapłaty za towar wykorzystując bon, przychodem Spółki będzie kwota rzeczywiście zapłacona przez nabywcę, tj. kwota odpowiadająca cenie za nabywane towary obniżona o wartość nominalną bonu?
Czy w przypadku realizacji bonu przez klienta, w sytuacji, kiedy bon w całości pokrywa cenę wydanych w zamian towarów, wartość towarów (w cenie zakupu) nie będzie stanowić kosztu uzyskania przychodów jako darowizna zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 14 ustawy o PDOP, a jednocześnie nie powstanie dla Spółki przychód podatkowy? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Czy nieodpłatne wydanie bonu kontrahentowi jest zdarzeniem neutralnym z perspektywy ustawy o PDOP, czyli w dacie wydania bonu po stronie Spółki nie powstanie ani przychód ani koszt podatkowy? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Czy w przypadku realizacji bonu przez klienta, w sytuacji, kiedy bon pokrywa obowiązującą w sklepie cenę wydawanych towarów tylko w części, w związku z czym klient płaci obniżoną cenę za wydawane towary (cena obowiązująca w sklepie pomniejszona o wartość bonu) dla Spółki powstanie przychód podatkowy w wysokości obniżonej ceny, którą zapłacił klient, a wartość wydanych w zamian towarów (w cenie ich
Wydanie bonów, kart lub zestawów podarunkowych po dokonaniu wpłaty na rachunek Wnioskodawcy przez potencjalnych klientów nie stanowi ani dostawy towarów, ani świadczenia usług i tym samym, nie mieści się w katalogu czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług wyznaczonym przez przepis art. 5 ust. 1 ustawy.
moment powstania przychodu z pozarolniczej działalności gospodarczej, uzyskanego ze sprzedaży kart prezentowych
Spółka nie jest zobowiązana do opodatkowania kwoty należności wpłaconej przez klienta w chwili nabycia przez niego karty podarunkowej. Dopiero realizacja karty, czyli fizyczne wydanie zakupionego towaru klientowi regulującemu zapłatę za towar ww. kartą, będzie stanowiło czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, dla której obowiązek podatkowy zgodnie z art. 19 ust. 1 ustawy o
1. Czy zrealizowane u Wnioskodawcy bony można traktować jako rabat i pomniejszać obrót ewidencjonowany na kasie fiskalnej?2. Jak należy dokumentować rozliczenie między emitentem bonów (X), a Zainteresowanym za zrealizowane bony? 3. W jaki sposób należy dokumentować zmniejszenie obrotu w przypadku odwołania wycieczki/rezygnacji klienta i dokonania zwrotu klientowi wpłaconych środków?