Określenie podstawy opodatkowania z tytułu świadczenia na rzecz sądu usług polegających na sporządzaniu opinii z zakresu prawa gospodarczego oraz informatyki śledczej.
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu świadczenia na rzecz sądu usług biegłego sądowego.
Obowiązki płatnika w związku z wypłacaniem należności biegłym sądowym.
Podatek od towarów i usług w zakresie wyliczenia limitu wartości sprzedaży zwolnienia podmiotowego z podatku VAT.
Czynności sporządzania opinii sądowych oraz prywatnych opinii na rzecz osób fizycznych i przedsiębiorstw nie korzystają z wyłączenia z zakresu przepisów ustawy o podatku od towarów i usług na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy, a zatem występuje obowiązek dokumentowania świadczonych usług fakturą VAT, zgodnie z art. 106b ust. 1 ustawy.
Brak obowiązku zapłaty podatku należnego wynikającego z faktur objętych zakresem wniosku dokumentujących czynności wykonane przez Panią w okresie kiedy była Pani czynnym podatnikiem podatku VAT.
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu świadczenia usług biegłego sądowego.
Możliwość zastosowania przez biegłego sądowego kosztów uzyskania przychodu w wysokości rzeczywiście poniesionych wydatków.
Zastosowanie kosztów uzyskania przychodu w wysokości rzeczywiście poniesionych wydatków oraz ich dokumentowania.
Świadczenie usług sporządzania przez Spółkę operatów szacunkowych będzie korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 9 ustawy.
Od 7 listopada 2019 r. zacznie obowiązywać największa od kilkunastu lat nowelizacja procedury cywilnej. Wpłynie ona także na procesy toczące się przed sądami pracy. Jedną z nowości - odnoszącą się tylko do sądów pracy - jest zmiana przewidująca możliwość dalszego nakazania zatrudniania pracownika na czas procesu po nieprawomocnym przywróceniu pracownika do pracy przez sąd pierwszej instancji. Wcześniej
Ustalenie kosztów uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży nieruchomości (czy takim kosztem może być spłata na rzecz pozostałych spadkobierców, kwota zapłaconego podatku od czynności cywilnoprawnych związana z dokonanym działem spadku oraz wydatki poniesione na zapłatę wynagrodzenia biegłego sądowego).
prawo do zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy
Prawa do korzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.
Koszty uzyskania przychodów biegłego sądowego możliwość i warunki rozpoznania kosztów na podstawie art. 22 ust. 10 updof.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT świadczeń wypłacanych biegłym za sporządzenie opinii.
Wnioskodawca może korzystać ze zwolnienia podmiotowego od podatku od towarów i usług przewidzianego w art. 113 ust. 1 ww. ustawy.
Czy Wnioskodawca może zaliczyć przychody z tytułu wymienionego w art. 13 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych tj. wynagrodzenia uzyskiwane jako osoba fizyczna - biegły sądowy do źródła przychodów jakim jest pozarolniczą działalność gospodarcza (art. 5a pkt 8 ww. ustawy) oraz w rezultacie, czy Wnioskodawca może ujmować przychody uzyskiwane z powyższego tytułu w podatkowej księdze przychodów
1. Czy zasądzona kwota jest zwolniona od opodatkowania podatkiem od osób fizycznych? 2. Ewentualnie od jakiej kwoty należy podatek zapłacić czy od całej zasądzonej wyrokiem kwoty, czy może jedynie od kwoty po potrąceniu wynagrodzenia pełnomocnika procesowego? 3. Czy w razie opodatkowania całej zasądzonej kwoty można wynagrodzenie pełnomocnika potraktować jako koszt uzyskania przychodu i odliczyć od
Czy Wnioskodawca może zaliczyć przychody z tytułu wymienionego w art. 13 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynagrodzenie biegłego sądowego do źródła przychodów jakim jest pozarolnicza działalność gospodarcza (art. 5a pkt 8 ww. ustawy) i ujmować w podatkowej księdze przychodów i rozchodów łącznie z innymi przychodami, uzyskiwanymi zgodnie z wykonywanymi, wskazywanymi w rejestrze ewidencji
Czy wykonując jako biegły sądowy opinie dla sądów i innych organów państwa, Wnioskodawca może skorzystać z 50% kosztów uzyskania przychodów?
W zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia podmiotowego przez biegłego sądowego.
Czy przychody z tytułu wykonywania na zlecenie Sądu czynności biegłego sądowego mogą być rozliczane jako przychody z działalności gospodarczej i opodatkowane na zasadach podatku liniowego?