PROBLEM W naszej spółce planujemy wprowadzenie dodatku pieniężnego na utrzymanie w czystości odzieży ochronnej. Czy będzie on zwolniony z oskładkowania? Jakie działania powinniśmy podjąć, aby ewentualne wyłączenie składkowe nie zostało zakwestionowane przez ZUS?
Zajmuję się w zakładzie pracy sprawami bhp. Pracodawca polecił mi sporządzić instrukcję bezpieczeństwa pożarowego dla naszego zakładu. Wiem, że należy w niej opisać warunki ewakuacji oraz rodzaje sprzętu gaśniczego, który znajduje się w zakładzie. Czy w instrukcji powinienem uwzględnić także inne zagadnienia?
Prowadzę niewielki zakład produkujący turystyczne palniki gazowe, w którego skład wchodzą: pomieszczenie dla pracowników z łazienką, 2 pomieszczenia produkcyjne i magazyn. Obecnnie na terenie zakładu jest zainstalowany hydrant wewnętrzny z wężem półsztywnym. W jaki sprzęt gaśniczy powinienem być zaopatrzony?
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do zwolnienia z opodatkowania usług polegających na uczestnictwie lekarza w Zakładowej komisji BHP, postępowaniu w związku z podejrzeniem choroby zawodowej oraz udziale lekarza Medycyny Pracy w wizytacji i konsultacji środowiskowej.
Czy przy wykonywaniu wynikającego z art. 31 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych obowiązku obliczenia i pobrania zaliczki na podatek dochodowy, Wnioskodawca (płatnik) powinien uwzględnić jako przychód pracownika z tytułu stosunku pracy kwotę ryczałtu wypłacanego pracownikowi z tytułu prania przez pracownika we własnym zakresie jego odzieży roboczej?
Zwolnienia przedmiotowe (koszty badań lekarskich, zwrot kosztów zakupu okularów korygujących wzrok dla pracownika).
Czy na podstawie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, usługi audytu świadczone przez podmioty określone w art. 3 ust. 2 ww. ustawy, związane z badaniem jakości wyrobów gotowych produkowanych przez Spółkę przed ich wysłaniem oraz warunków socjalnych i bezpieczeństwa warunków pracy - jako stanowiące warunek konieczny kontrahenta do dokonywania dostaw wyrobów
Czy na podstawie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, usługi audytu świadczone przez podmioty określone w art. 3 ust. 2 ww. ustawy, związane z badaniem jakości wyrobów gotowych produkowanych przez Spółkę przed ich wysłaniem oraz warunków socjalnych i bezpieczeństwa warunków pracy - jako stanowiące warunek konieczny kontrahenta do dokonywania dostaw wyrobów będą
Opodatkowanie ekwiwalentu wypłaconego za pranie odzieży roboczej i umundurowania.
zwolnienie z opodatkowania wypłaconego pracownikom zwrotu kosztów zakupu odzieży ochronnej i roboczej, ekwiwalentu za pranie odzieży ochronnej i roboczej oraz kosztu szkolenia BHP
Czy refundacja kosztów zakupu okularów, szkieł kontaktowych lub szkieł okulistycznych oraz poniesione przez pracodawcę koszty za przeprowadzone badania okulistyczne, będą stanowiły przychód pracownika podlegający opodatkowaniu podatkiem od osób fizycznych, od których Wnioskodawca jako płatnik ma obowiązek obliczyć, pobrać i wpłacić do właściwego urzędu skarbowego zaliczkę na podatek, a następnie uwzględnić
Zwolnienie przedmiotowe z tytułu ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej.
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego w przypadku świadczenia usług z zakresu służby BHP.
Czy wypłacany pracownikom na podstawie art. 2379 Kodeksu pracy ekwiwalent pieniężny z tytułu zwrotu kosztów prania odzieży roboczej, poniesionych przez pracownika, jest przedmiotem opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych czy też ww. ekwiwalent jest zwolniony z opodatkowania?
Czy kwota ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej, wypłacana pracownikom w razie faktycznego uprania tej odzieży, w równej wysokości, odpowiadającej 95% kwoty najniższej oferty za pranie odzieży roboczej (uzyskanej od lokalnych pralni), stanowi dla pracodawcy koszt uzyskania przychodu?
Czy kwota ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej, wypłacana pracownikom w razie faktycznego uprania tej odzieży, w równej wysokości, odpowiadającej 95% kwoty najniższej oferty za pranie odzieży roboczej (uzyskanej od lokalnych pralni), stanowi dla pracodawcy koszt uzyskania przychodu?
Czy w przedstawionej sprawie Urząd Miasta jako płatnik podatku dochodowego powinien pobrać i odprowadzić podatek 18% od wypłaconych ryczałtowych kosztów prania odzieży roboczej i służbowej?
Zwolnienie przedmiotowe z tytułu ekwiwalentu za pranie, konserwację oraz naprawę odzieży roboczej i obuwia roboczego.
Czy należy potrącić podatek od ekwiwalentu za pranie użytkowanej odzieży i umundurowania?
Czy w przypadku wypłaty ekwiwalentu pieniężnego za umundurowanie, odzież roboczą oraz środki ochrony indywidualnej - ekwiwalent ten podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Zakres zwolnienia z opodatkowania ekwiwalentu za używanie i pranie własnej odzieży i obuwia.
Należy stwierdzić, iż poniesione przez Wnioskodawcę przedmiotowe koszty nie będą mogły stanowić kosztów uzyskania przychodów prowadzonej przez Zainteresowanego pozarolniczej działalności gospodarczej. Wydatki poniesione na ten cel będą miały wprawdzie związek z prowadzoną przez Wnioskodawcę działalnością, nie zostały jednak poniesione w celu uzyskania przychodu bądź zachowania lub zabezpieczenia jego
Czy zwrot kosztów zakupu okularów korygujących wzrok do kwoty 350 zł, o którym mowa w Decyzji w związku z przepisami Kodeksu pracy i Rozporządzenia, podlega zwolnieniu przedmiotowemu, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 11 u.p.d.o.f., pomimo wystawionej faktury na kwotę wyższą niż 350zł?