Zwolnienie od podatku VAT usług polegających na przeprowadzaniu badań klinicznych
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wydania opinii przez Komisję Bioetyczną.
zwolnienie z opodatkowania usług badań klinicznych, nieuwzględnianie wynagrodzenia za ww. usługi oraz kwot przekazywanych przez Sponsora tytułem zwrotu kosztów ponoszonych przez badanych w obrocie, o którym mowa w art. 29 ust. 1, w kwocie sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 113 ust. 1, oraz w ewidencji, o której mowa w art. 109 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług
Brak zwolnieniania od podatku VAT usług polegających na przeprowadzaniu badań klinicznych
opodatkowania usług badań klinicznych na rzecz polskiego i zagranicznego podmiotu
Zakres skutków podatkowych związanych z dokonywaniem przez Spółkę za pośrednictwem badacza zwrotu kosztów podróży pacjentom uczestniczącym w badaniach klinicznych i związanych z tym obowiązków płatnika .
opodatkowanie stawką podatku w wysokości 23% czynności wydania opinii przez Komisję Bioetyczną
Czy realizacja usług świadczonych przez Wnioskodawcę od dnia 1 stycznia 2011 r. nadal może korzystać ze zwolnienia przedmiotowego zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy?
przeprowadzane przez Wnioskodawcę badanie kliniczne korzystać będzie ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, w oparciu o art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o podatku od towarów i usług;- zwrot kosztów (podróży na dojazd do ośrodka na wizyty dodatkowo wymagane w związku z badaniem i powrót do domu oraz kosztów ewentualnego zakwaterowania koniecznego w związku z udziałem w badaniu) na rzecz Wnioskodawcy
Czy usługi medyczne (usługi polegające na badaniach klinicznych produktów leczniczych), mogą być objęte stawką zwolnioną na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18-19 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54 poz. 536 ze zm.)?
Wystawianie faktur w ostatnim dniu kwartału, będącego według umowy okresem rozliczeniowym.
Czy przekazanie leków na potrzeby badań klinicznych należałoby opodatkować podatkiem VAT?
Zagadnienie, o rozstrzygnięcie którego zwraca się Spółka, dotyczy ustalenia miejsca świadczenia ww. usługi. Spółka stoi na stanowisku, że zastosowanie powinny mieć zasady ogólne określające miejsce wykonania usługi w miejscu siedziby usługodawcy. Co za tym idzie polski podatnik nie powinien wykazać podatku VAT od importu usług.
podatnik zwraca się z pytaniami, czy:1.uzyskane w wyniku umowy podpisanej z firmą ... z Wielkiej Brytanii przychody należy zakwalifikować do przychodów działalności gospodarczej, czy też do przychodów z działalności wykonywanej osobiście?2.za datę uzyskania przychodu należy uznać dzień wystawienia rachunku, czy też datę wpływu środków pieniężnych na rachunek bankowy oraz dokonać przeliczenia przychodu
Czy w przedmiotowej sprawie, prace zlecone przez Firmę X badań klinicznych leków wykonywanych z udziałem Szpitala z zawiązaniem oddzielnej umowy ze szpitalem na wykonywanie tych badań będą traktowane jako "usługa naukowo-badawcza" i jednocześnie będą opodatkowane podatkiem od towarów i usług?