Uznanie, czy Wnioskodawczyni może nadal odprowadzać podatki w Polsce, opierając się na tym, że ośrodek interesów życiowych znajduje się w Polsce, w którym kraju, Wnioskodawczyni powinna odprowadzać podatki, czy nadal pozostaje polskim rezydentem podatkowym oraz czy powinna ubiegać się o certyfikat rezydencji podatkowej w Polsce.
Możliwości skorzystania z zaniechania poboru podatku w odniesieniu do umorzonego zadłużenia kredytowego i skutków podatkowych kwoty zwróconej przez bank.
Skutki podatkowe nabycia w spadku nieruchomości położonej w Austrii po obywatelu Austrii.
Uzyskanie statusu podatnika przez polski oddział austriackiej spółki komandytowej oraz ustalenie czy dokonywane przez Oddział wypłaty na rzecz Kancelarii z tytułu przekazywanych do Oddziału świadczeń rzeczowych czy usług, a także wypłaty zrealizowanego przez Oddział zysku czy też wypłaty bieżących nadwyżek finansowych będą obciążone w Polsce podatkiem u źródła.
Możliwość odliczenia składek na ubezpieczenie społeczne od podatku dochodowego od osób fizycznych z przychodu uzyskanego z pracy najemnej na terytorium Austrii.
Czy w świetle art. 32 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – po Państwa stronie spoczywać będzie obowiązek obliczania i pobierania w ciągu roku zaliczek na podatek dochodowy od zatrudnianych osób?
Dopiero w przypadku odpłatnego zbycia udziałów objętych uprzednio w wyniku połączenia, Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania kosztu uzyskania przychodu przy takiej transakcji w wysokości ustalonej zgodnie z 16 ust. 1 pkt 8c ustawy o CIT. Zatem, Państwa stanowisko w zakresie pytania nr 2, przyjmujące, że w przypadku uznania, że Wnioskodawca osiąga z tytułu planowanego Przejęcia przychód opodatkowany
1. Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany, działając w charakterze płatnika, do poboru i wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych ciążącego na Wspólniku na skutek połączenia Spółki Przejmowanej z Wnioskodawcą? 2. Czy po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na skutek połączenia Spółki Przejmowanej z Wnioskodawcą?
Obowiązek złożenia zeznania podatkowego w Polsce za lata 2021-2022.
Zobowiązanie banku do poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych od świadczenia o charakterze emerytalno-rentowym otrzymywanego z Austrii.
Skutki podatkowe nabycia spadku z Austrii, jeżeli spadkodawca miał obywatelstwo polskie i austriackie.
Ustalenie rezydencji podatkowej, dochody osiągane z pracy wykonywanej w Austrii nie podlegały opodatkowaniu w Polsce.
W okresie od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r. podlegał Pan w Polsce ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, określonemu w art. 3 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. podlegał Pan opodatkowaniu w Polsce tylko od dochodów (przychodów) uzyskanych na terytorium Polski, z uwzględnieniem Konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania. Skoro uzyskuje Pan dochody wyłącznie w Austrii
Możliwość skorzystania z tzw. ulgi abolicyjnej w związku z otrzymywaniem zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku chorobowego i zasiłku rehabilitacyjnego z Austrii.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej ustalenia obowiązku podatkowego w Polsce.
Ustalenie obowiązku podatkowego w Polsce i opodatkowanie dochodów uzyskanych na terytorium Austrii
W zakresie ustalenia obowiązku podatkowego w Polsce i opodatkowania dochodów zagranicznych.
Wnioskodawczyni niemająca miejsca zamieszkania dla celów podatkowych w Polsce podlega w Polsce ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, tj. podlega opodatkowaniu tylko od dochodów (przychodów) osiągniętych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z uwzględnieniem Konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania. Zatem opodatkowaniu w Polsce będą podlegały ewentualne dochody (przychody) z najmu lokalu mieszkalnego