Określenie podstawy opodatkowania z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego do Spółki.
Sposób rozliczenia aportu infrastruktury, która powstanie w ramach Inwestycji.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktury dokumentującej wniesienie do spółki aportu.
Sposób rozliczenia aportu nakładów na Inwestycję w zakresie modernizacji Wodociągu
Określenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia aportem nakładów na nieruchomość.
Odliczenie pełnych kwot podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie basenu w drodze aportu oraz od wydatków ponoszonych z tytułu dzierżawy basenu i wydatków bieżących związanych z basenem.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wniesienia aportem środków trwałych do Spółki oraz prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z zakupem środków trwałych.
Nieuznanie za podatnika podatku od towarów i usług w odniesieniu do transakcji wniesienia do Spółki aportu w postaci nieruchomości, stanowiącej niezabudowaną nieruchomość gruntową.
Prawo do obniżenia w pełnej wysokości kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od towarów i usług nabytych w związku z realizacją przedsięwzięcia polegającego na wykonaniu odwiertu poszukiwawczo-rozpoznawczego wód termalnych, który w przypadku pozytywnych wyników badań będzie mógł działać jako otwór eksploatacyjny wód termalnych wykorzystywanych w ciepłownictwie i zostanie przekazany w formie
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług aportu niepieniężnego, tj. wniesienia majątku powstałego w ramach Inwestycji do Spółki oraz prawa do odliczenia pełnej kwoty VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację Inwestycji.
Określenie podstawy opodatkowania w związku z aportem Nieruchomości do Spółki oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Sposób rozliczenia aportu infrastruktury realizowanej w ramach Inwestycji.
Nieuznanie za podatnika podatku w związku z wniesieniem środków trwałych do Spółki.
Dotyczy ustalenia, czy przedmiot opisanego we wniosku wkładu niepieniężnego stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i w konsekwencji: - wniesienie aportu nie spowoduje powstania przychodu do opodatkowania w rozumieniu podatku dochodowego od osób prawnych po stronie P., - dokonywanie odpisów amortyzacyjnych przez T. będzie
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu wniesienia do spółki celowej aportu.
Sposób rozliczenia aportu infrastruktury, która powstanie w ramach Inwestycji.
Wniesienie do Spółki aportu w postaci udziałów w działce będzie stanowiło czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług. Spółka będzie uprawniona do odliczenia podatku VAT wykazanego na fakturze dokumentującej dokonany aport.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług czynności wniesienia aportem nakładów inwestycyjnych do Spółki oraz prawo do odliczenia pełnych kwot podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki na realizację inwestycji.
Uznanie wniesienia aportem nakładów inwestycyjnych (powstałych w związku z realizacją inwestycji) do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania tym podatkiem. Prawo Gminy do pełnego odliczenia wartości VAT naliczonego wynikającego z sumy wartości dokumentowanych fakturami na opisane we wniosku inwestycje.
Możliwość utraty prawa do ryczałtu po wniesieniu wkładu niepieniężnego (aportem) nieruchomość, niestanowiącą przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, do spółki typu SCSp, która nie posiada osobowości prawnej. Według prawa podatkowego Wielkiego Księstwa Luksemburg, podatnikami podatku dochodowego są wspólnicy SCSp a nie sama spółka.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących w Okresie przejściowym nabycie towarów i usług.
Obowiązki podatkowe związane z transakcją wniesienia aportem Inwestycji do Spółki.