Zapewnienie autentyczności pochodzenia i integralności treści przesyłanych faktur w formie elektronicznej.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania potwierdzenia odbioru faktury korygującej wysłanej na adres podmiotu wskazanego przez nabywcę w umowie za wypełniające przesłanki określone w art. 29 ust. 4a ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy w świetle art. 88 ust. 3a pkt 5 ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. warunek, że faktury zostały zaakceptowane przez Sprzedającego, będzie spełniony jeżeli tej akceptacji dokona pracownik Spółki, w ramach udzielonego pełnomocnictwa szczególnego w formie notarialnej przez Sprzedającego?
Czy wygenerowanie w trakcie okresu testowego e-faktury dla odbiorcy, który nie złożył akceptacji, o której mowa w § 3 ust. 1 rozporządzenia w sprawie e-faktur będzie równoznaczne z jej wystawieniem w rozumieniu art. 108 ust. 1 ustawy o VAT?
Wnioskodawca jest organizacją, zrzeszającą wiele firm prowadzących działalność polegającą na produkcji i dostawie komponentów do samochodów (dalej dostawcy). Nabywcami produktów dostawców są podmioty należące do koncernów produkujących samochody. Są to spółki zarówno krajowe jak i podmioty z innych niż Polska krajów Unii Europejskiej. Podatnik pyta czy, dostawcy mogą wprowadzić rozwiązanie, polegające