Uznanie opłaty transakcyjnej za usługę samoistną oraz opodatkowanie opłaty transakcyjnej w procedurze VAT-marża.
Określenie podstawy opodatkowania przy sprzedaży samochodu w procedurze VAT marża.
Podstawa opodatkowania przy sprzedaży samochodu w procedurze VAT-marża.
Skutki podatkowe zawierania umów najmu samochodów używanych z opcją wykupu przedmiotu najmu.
Skutki podatkowe opodatkowania transakcji zakupu i sprzedaży Telefonów używanych.
Opodatkowanie sprzedaży używanej odzieży i butów przy zastosowaniu procedury VAT-marża. Podstawa opodatkowania tej sprzedaży.
Możliwość opodatkowania sprzedaży używanych towarów (sprzęt fotograficzny i akcesoria fotograficzne) przy zastosowaniu procedury VAT-marża.
Zastosowanie procedury VAT-marża do sprzedaży obuwia nabytego od osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, na rzecz klientów niebędących podatnikami.
Procedura VAT marża do sprzedaży części do pojazdów samochodowych pochodzących z demontażu.
Możliwość zastosowania szczególnej procedury opodatkowania przy sprzedaży używanych sprzętów RTV, których nabycie udokumentowane zostanie dowodami wewnętrznymi bez danych personalnych sprzedających
Brak prawa do odliczenia kwot podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup usług noclegowych (hotelowych) lub gastronomicznych albo jednych i drugich, świadcząc jednocześnie usług turystyki opodatkowane na zasadach innych niż określone w art. 119 ustawy, pomimo uchylenia art. 88 ust. 1 pkt 4 lit. a) ustawy.
Podstawa opodatkowania przy sprzedaży samochodu w procedurze VAT-marża.
Możliwość zastosowania szczególnej procedury dla dostawy telefonów komórkowych i ustalenie podstawy opodatkowania zgodnie z art. 120 ust. 4 ustawy o VAT.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków poniesionych na naprawę oraz na części do samochodu, który sprzedawany jest w procedurze VAT-marża.
Możliwość opodatkowania sprzedaży używanego sprzętu przy zastosowaniu procedury VAT-marża.
Kwestia możliwości zastosowania procedury VAT-marża dla sprzedaży monet kolekcjonerskich wniesionych do Spółki aportem.
Zastosowanie jednej właściwej stawki podatku VAT dla organizacji Usług nr 1-7 oraz uznanie, że usługa noclegowa jest elementem składowym kompleksowych Usług nr 1-4.
Opodatkowanie Usług nr 1-7 świadczonych na rzecz zamawiających oraz prawo do odliczenia podatku VAT od nabywanych usług noclegowych wykorzystywanych do świadczenia Usług nr 1-7 na podstawie art. 86 ust. 1, art. 88 ust. 1 pkt lit. c) i art. 119 ust. 4 ustawy o VAT.
Podstawę opodatkowania z tytułu odsprzedaży biletów lotniczych ustala się zgodnie z art. 119 ustawy i w związku z tym za podstawę opodatkowania należy uznać marżę wyliczoną zgodnie z art. 119 ust. 2 ustawy.
Miejsce opodatkowania usług najmu krótkoterminowego samochodów osobowych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Zaliczenie usług świadczonych przez Zleceniobiorców do usług nabywanych od innych podatników dla bezpośredniej korzyści turysty i uwzględnienie kosztów tych umów (w tym diety) przy ustalaniu wysokości marży stanowiącej podstawę opodatkowania wykonywanych przez Panią usług turystyki.
Skutki podatkowe w podatku VAT zawarcia umów kupna-sprzedaży ruchomości z zastrzeżonym prawem odkupu w przypadku skorzystania przez sprzedających z tego prawa.
Możliwość opodatkowania sprzedaży używanego, ekskluzywnego obuwia sportowego przy zastosowaniu procedury VAT marża.
Prawo do zastosowania procedury szczególnej VAT-marża, przy dostawie monet kolekcjonerskich uprzednio importowanych na terytorium innego państwa członkowskiego.