Czy otrzymana przez Spółkę dopłata do oprocentowania kredytu stanowi przychód zwolniony z opodatkowania, Czy odsetki od kredytu zapłacone przez spółkę w latach 2023 i 2024 mogą być uznane za koszty uzyskania przychodu w latach ich poniesienia, jeżeli w lipcu 2024 r. Spółka otrzymała ww. dopłatę do odsetek.
W zakresie ustalenia, czy w związku z brzmieniem art. 5 ust. 9 pkt 1 upnif Bank będzie uprawniony do obniżenia podstawy opodatkowania podatkiem bankowym o wartość aktywów w postaci obligacji UE (skarbowych papierów wartościowych emitowanych przez inne niż Polska państwa Unii Europejskiej).
Obowiązki płatnika w związku z ponoszeniem kosztów opłat konsumenckich SUP.
Zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy o VAT, nie będzie Państwu przysługiwać prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Uznanie świadczonych usług za usługi związane z nieruchomościami - montaż oznakowań na stacjach benzynowych.
W zakresie ustalenia, czy dla celów ustalenia podstawy opodatkowania w podatku od niektórych instytucji finansowych, papiery wartościowe Unii Europejskiej powinny być zrównane ze skarbowymi papierami wartościowymi, a w konsekwencji powinny pomniejszać po stronie Wnioskodawcy podstawę opodatkowania podatkiem od niektórych instytucji finansowych, stosownie do treści art. 5 ust. 9 pkt 1 oraz art. 5 ust
Dokonując w roku 2018 i w latach późniejszych wypłat na rzecz EBI odsetek z tytułu udzielonego kredytu nie była, nie jest i nie będzie zobowiązana do pobierania zryczałtowanego podatku dochodowego, w związku z art. 26 UPDOP.
W Polsce podlega Pan opodatkowaniu od wszystkich osiąganych dochodów bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów z uwzględnieniem właściwej umowy/Konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania. Dochody te powinien Pan rozliczać w swoim dotychczasowym urzędzie skarbowym – tj. w urzędzie skarbowym właściwym dla Pana, z uwagi na Pana ostatnie miejsce zamieszkania w Polsce przed przeniesieniem się
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku ze świadczeniem przez Spółkę Usług na rzecz Usługobiorców mających siedzibę w UE oraz poza UE (w państwie trzecim) oraz Ich oddziałów, posiadających stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej w UE oraz poza UE (w państwie trzecim).
opodatkowanie akcyzą czynności nabycia i sprzedaży samochodów osobowych poza terytorium kraju na rzecz kontrahenta z kraju trzeciego
Obowiązki płatnika w związku z zapewnieniem oddelegowanym pracownikom noclegu i transportu.
Brak możliwości odzyskania podatku naliczonego z tytułu inwestycji realizowanej ze środków unijnych.
Brak możliwości odliczenia podatku naliczonego z tytułu inwestycji realizowanej ze środków unijnych.
Brak możliwości odliczenia podatku naliczonego oraz zwrotu podatku z tytułu inwestycji realizowanej ze środków unijnych.
Brak możliwości odzyskania podatku naliczonego z tytułu inwestycji realizowanej ze środków unijnych.
PROBLEM Pracownik złamał nogę, przebywając na delegowaniu do pracy w Finlandii. Od 3 tygodni jest na zwolnieniu lekarskim. Zwolnienie ma być przedłużone o kolejne tygodnie rehabilitacji. W tym czasie jego praca nie jest wykonywana i może dojść do opóźnienia w realizacji usługi u zagranicznego odbiorcy. Chociaż czas delegowania tego pracownika kończy się z końcem marca 2018 r., już wiemy, że pracownik
Pracownik, który ma być delegowany do pracy z Polski do Unii Europejskiej, powinien mieć ustalone w umowie o pracę miejsce pracy w kraju, w którym ma wykonywać pracę. Trzeba mu również zapewnić warunki zatrudnienia nie gorsze niż w państwie, do którego został skierowany, m.in. w zakresie minimalnych okresów odpoczynku, minimalnego wymiaru urlopu wypoczynkowego czy minimalnych stawek wynagrodzenia.
w zakresie korekty kosztów uzyskania przychodów, w związku z otrzymaniem refundacji wydatków uprzednio ujętych w rachunku podatkowym
Prawo podatkowe dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją operacji.
Brak prawa do odzyskania podatku naliczonego z tytułu poniesionych wydatków na realizację zadania inwestycyjnego.
1) Czy Gmina ma możliwość obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu? 2) Czy Gmina ma możliwość odzyskania podatku od towarów i usług w tym zakresie?
Możliwość obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dotyczących zakupów dokonywanych w związku z realizacją projektu pn. (...), finansowanego ze środków funduszy strukturalnych Unii Europejskiej (działanie 19.4 PROW 2014-2020).
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.