Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług wykonywanego na rzecz Mieszkańców świadczenia w zakresie usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz zwolnienie świadczonej usługi z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 22 ustawy o VAT.
w zakresie ustalenia, czy jednostka o której mowa w art. 17 ust. l pkt 4 ustawy o pdop, nie osiągająca w danym roku podatkowym dochodu podatkowego, która całość dochodów z lat ubiegłych wydatkowała na cele statutowe, powinna opodatkowywać wydatki niestatutowe (składki PFRON, kary, koszty sądowe itp.)
Zwrot nadpłaconych odsetek uzyskanych od PFRON jest wyłączony z podstawy opodatkowania na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 7 updop
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z realizacją projektu.
Obowiązek przekazania kwot pobranych zaliczek na podatek dochodowy na zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
brak opodatkowania dotacji otrzymanej z PFRON na realizację projektu pn. .
miejsca i sposobu rozliczenia podatku dochodowego z działalności Oddziału w Niemczech, konieczności ewidencjonowania przez Oddział osiągniętych przychodów i poniesionych kosztów uzyskania przychodów, sposobu rozliczania przez Spółkę przychodów i kosztów uzyskania przychodów związanych z funkcjonowaniem Oddziału w Niemczech, ustalenia skutków podatkowych dla Spółki z tytułu wpłat na PFRON.
1) Czy wypłacane przez Wnioskodawcę ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych stypendium za okres stażu osobie niepełnosprawnej posiadającej status poszukującej pracy, niepozostającej w zatrudnieniu i niezarejestrowanej w Powiatowym Urzędzie Pracy, stanowi przychód podlegający opodatkowaniu na podstawie ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych
Czy przyznana Wnioskodawczyni (osobie niepełnosprawnej) dotacja z PFRON za pośrednictwem PUP, na rozpoczęcie działalności gospodarczej podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym? Czy Wnioskodawczyni może ująć w kosztach wydatki poniesione ze środków otrzymanych z dotacji z PFRON, przyznanych za pośrednictwem PUP, na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla osoby niepełnosprawnej, skoro
Czy Gmina jako podatnik VAT może odliczyć VAT od zakupu samochodu osobowego do przewozu osób niepełnosprawnych oraz pracowników Urzędu Gminy w celach służbowych?
Czy dochód, który Wnioskodawca przeznaczył na cele statutowe musi być pomniejszony o kwoty naliczonych i zapłaconych składek na PFRON oraz na zapłatę kary umownej?
Czy zrealizowana wpłata na rzecz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dokonana na podstawie art. 33 ust. 4a ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r., Nr 127, poz. 721 z późn. zm.) będzie stanowić koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku
1. Czy otrzymane środki wolne są od podatku dochodowego od osób fizycznych? 2. Czy Wnioskodawca ma prawo do uznania za koszt uzyskania przychodów zakup środków trwałych, usług oraz wyposażenia?
Zakres zwolnienia z opodatkowania środków otrzymanych przez osobę niepełnosprawną oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup towarów i usług nie będących środkami trwałymi.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Czy 30% opłata PFRON wynikająca z opóźnienia przekazania środków na ZFRON orazza niewłaściwe wydatkowanie środków ZFRON może być ujęta w kosztach uzyskania przychodów?
Czy istnieje obowiązek naliczenia i opłacenia podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu dochodów z lat poprzednich przeznaczonych na cele statutowe na mocy art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a wydatkowanych na cele inne niż wskazane w tym przepisie mimo ponoszenia straty podatkowej w roku, w którym tych wydatków się dokonuje? Czy w przypadku wystąpienia takiego obowiązku
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Czy przedszkola szkoły i placówki oświatowe Wnioskodawcy, zgodnie z przepisami art.17 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 1993 r. Nr.106,poz.482 ze zm.) przeznaczając swój dochód warunkowo zwolniony na podstawie ww. przepisu, powinny opodatkować koszty opłat PFRON, jako wydatki, które nie wiążą się z realizacją celów statutowych.?Czy przedszkola
Czy otrzymane świadczenie jest przychodem wolnym od podatku dochodowego?
Czy Spółka w prawidłowy sposób ustala datę uzyskania środków oraz ich termin odprowadzenia na rachunek zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych z tytułu zwolnienia z obowiązku odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych?