Interpretacje

Interpretacja
20.08.2024 Podatki

Czy przychody otrzymane z tytułu nadwykonań świadczeń o charakterze zdrowotnym po zakończeniu danego roku podatkowego ale odnoszące się do świadczeń tegoż roku podatkowego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, dalej jako „podatek CIT” roku podatkowego, w którym te świadczenia faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową) czy też ze względu na zawarcie

Interpretacja
09.08.2024 Podatki

Wnioskodawca ma/będzie miał prawo do obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku z tytułu dostawy Leków o wartość Payback wypłaconego przez Państwa na rzecz NFZ na podstawie Decyzji wydanych w stosunku do poszczególnych Leków.

Interpretacja
22.04.2024 Podatki

Czy przychód podatkowy z tytułu zrealizowanych nadwykonań powstaje w dacie otrzymania od NFZ zapłaty za nadwykonania i wówczas Wnioskodawca nalicza podatek od osób prawnych w miesiącu uzyskania tego przychodu (co nie wiąże się z powstaniem zaległości podatkowej za rok 2023, od której konieczne jest naliczenie odsetek).

Interpretacja
30.11.2023 Podatki

Czy zawierając umowę na świadczenie usług leczniczych na rzecz osób ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia, będzie Pan mógł opodatkować swoje dochody w formie karcie podatkowej.

Interpretacja
16.10.2023 Podatki

Prawo do obniżenia przez Wnioskodawcę podstawy opodatkowania oraz kwoty należnego VAT, z tytułu wpłat (...) na rzecz NFZ za okres, w którym Wnioskodawca dokonuje ww. wpłaty.

Interpretacja
08.09.2023 Podatki

Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu zrealizowania Nadwykonań, tj. wykonania świadczeń opieki zdrowotnej w ilości oraz wartości przekraczającej limity ustalone w zawartych z Narodowym Funduszem Zdrowia Umowach Współpracy.

Interpretacja
20.07.2023 Podatki

Kwota nadpłaty zwróconej Państwu stanowi/stanowić będzie zwiększenie podstawy opodatkowania podatkiem VAT w rozliczeniu za okres, w którym otrzymali Państwo płatność, czyli za okres w którym dokonali Państwo potrącenia należności od zwrotów (paybacków) na rzecz NFZ lub otrzymali Państwo od NFZ płatność na rachunek bankowy zgodnie z wystawioną notą obciążeniową. W tym momencie nastąpi rzeczywiste podwyższenie

Interpretacja
24.05.2023 Podatki

Obowiązek podatkowy z tytułu świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna (AOS) związanych z nadwykonaniami powstaje zgodnie z art. 19a ust. 1 ustawy, tj. z chwilą faktycznego wykonania tych usług.

Interpretacja
18.11.2022 Podatki

Przychód z tytułu nadwykonań (świadczeń wykonanych ponad limity wynikające z zawartej umowy z NFZ, wykazywanych w sprawozdaniach dla NFZ jako świadczenia nieratujące życia lub zdrowia), powstaje na zasadzie kasowej, tj. na dzień otrzymania przez Państwa zapłaty od NFZ za świadczenia tego typu, niezależnie od momentu wykonania usług.

Interpretacja
27.05.2022 Podatki

Moment rozpoznania przychodów z tytułu nadwykonań medycznych w chwili otrzymania płatności za nie od NFZ (na zasadzie kasowej). Moment rozpoznania jako bezpośrednie i pośrednie kosztów uzyskania przychodów związanych z nadwykonaniami w postaci wynagrodzeń pracowników, amortyzacji środków trwałych oraz wynagrodzeń za nabywane usługi obce

Interpretacja
30.04.2018 Podatki

Pomoc zdrowotna dla nauczycieli polegająca na dofinansowaniu do zakupu okularów stanowi dla nauczycieli przychód ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, od którego Wnioskodawca jako płatnik, zgodnie z art. 31 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ma obowiązek obliczyć i pobrać zaliczki na podatek dochodowy.

Interpretacja
17.03.2017 Podatki

W przedmiotowej sprawie najwcześniejszym ze zdarzeń jest moment otrzymania pisemnej akceptacji oddziału NFZ w formie aneksu do Umowy. To z tym momentem Spóła winna rozpoznać przychód podatkowy z tytułu świadczeń nieobjętych zakresem Umów zawieranych z Oddziałami NFZ. Analogicznie Spółka powinna rozpoznać przychód z tytułu świadczeń zdrowotnych wykonywanych przez Spółkę jako podwykonawcę dla szpitali

Interpretacja
23.10.2015 Podatki

Czy Pogotowie działające w formie samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu zapłacone odszkodowanie (należność główna, koszty zastępstwa procesowego, odsetki), na mocy wyroku sądowego, osobom poszkodowanym z powodu błędu lekarskiego popełnionego przez personel w ramach udzielania świadczeń zdrowotnych

Interpretacja
23.10.2015 Podatki

w zakresie: Czy Pogotowie działające w formie samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wypłatę renty miesięcznej zasądzonej wyrokiem sądu na rzecz pacjenta za szkody spowodowane błędem w sztuce lekarskiej

Interpretacja
14.07.2015 Podatki

Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie karty podatkowej.

Interpretacja
11.05.2015 Podatki

Czy rozliczając podatek dochodowy od osób prawnych za okres działalności Szpitala, jako Spółki z o.o., Wnioskodawca może wyłączyć z wartości przychodu ogółem, uzyskany przychód ze świadczeń ponadlimitowych, które były faktycznie wykonane przez Szpital do dnia 28 września 2014 r., tj. do czasu przekształcenia Szpitala w spółkę z o. o.?

Interpretacja
07.02.2014 Podatki

Kiedy udzielone świadczenia medyczne dla osób ubezpieczonych w NFZ ponad określony w umowie z NFZ limit, których finansowania Narodowy Fundusz Zdrowia odmawia podlegają obowiązkowi podatkowemu i powinny być wykazywane w deklaracji VAT-7?

Interpretacja
22.08.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia momentu powstania przychodu podatkowego z tytułu wykonania usług medycznych, na których sfinansowanie początkowo NFZ nie wyraża zgody oraz ustalenia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Spółkę w związku z wykonywaniem usług medycznych, na których sfinansowanie początkowo NFZ nie wyraża zgody.

Interpretacja
14.08.2013 Podatki

Czy w przypadku, gdy NFZ początkowo nie wyraża zgody na sfinansowanie wykonanych przez Spółkę usług medycznych przychód dla celów podatku dochodowego od osób prawnych powstaje po stronie Spółki w momencie zaakceptowania tych usług przez NFZ, tj. w momencie podpisania aneksu do umowy z NFZ bądź przekazania Spółce w inny sposób informacji o akceptacji tych usług przez NFZ?

Interpretacja
14.08.2013 Podatki

Czy w przypadku, gdy NFZ początkowo nie wyraża zgody na sfinansowanie wykonanych przez Spółkę usług medycznych przychód dla celów podatku dochodowego od osób prawnych powstaje po stronie Spółki w momencie zaakceptowania tych usług przez NFZ, tj. w momencie podpisania aneksu do umowy z NFZ bądź przekazania Spółce w inny sposób informacji o akceptacji tych usług przez NFZ?

Interpretacja
22.04.2013 Podatki

Czy w przedstawionej powyżej sytuacji wynagrodzenie za wykonanie świadczeń ratujących życie lub zdrowie jak i pozostałych świadczeń zdrowotnych ponad zakres wynikający z zawartej z NFZ umowy powinno być zaliczone przez Spółkę do przychodów, zgodnie z zapisem art. 12 ust. 1 pkt 1 oraz art. 12 ust. 3e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czyli w dniu otrzymania zapłaty?

Interpretacja
04.09.2012 Podatki

1. Czy Wnioskodawca właściwie dokumentuje wykonanie świadczeń zdrowotnych w ciągu roku? 2. Czy Wnioskodawca postępuje właściwie wystawiając na koniec roku, czyli po rozliczeniu kontraktu z NFZ fakturę VAT za świadczenia przekraczające zakres określony w umowie?

Interpretacja
17.08.2012 Podatki

1. Czy obowiązek podatkowy, w rozumieniu ustawy o VAT, z tytułu świadczenia na rzecz NFZ usług medycznych powstaje, w każdym przypadku, z chwilą wystawienia faktury na NFZ, lecz nie później niż 7. dnia od momentu otrzymania przez Spółkę informacji o akceptacji usług? 2. Czy faktura za wykonane przez X usługi medyczne powinna zostać wystawiona na NFZ w terminie 7. dni licząc od momentu otrzymania przez

Interpretacja
30.11.2011 Podatki

Zasadność korygowania faktur VAT wystawionych na rzecz NFZ, w sytuacji gdy NFZ wyraża zgodę na refundację kosztów jedynie części.

Poprzednia Następna